Zgodovinski srbski teniški finale v roke Tipsareviću!

23.10.2011
MOSKVA, RUSIJA - Janko Tipsarević je v prvem srbskem teniškem finalu turnirjev serije ATP nadigral branilca naslova Viktorja Troickega s 6-4, 6-2 ter prišel do druge lovorike v karieri.

V vsakem primeru je Srbija zmagovalka kremlinskega pokala za leto 2011, saj sta v finalu teniškega turnirja v ruski prestolnici igrala kar dva njihova igralca - prvič v zgodovini, slavil pa je Janko Tipsarević, ki je premagal prijatelja Viktorja Troickega.

Janko je tako prišel do druge lovorike v karieri potem, ko je pred kratkim zmagal že na turnirju v Kuala Lumpurju. S tem bo Janko še napredoval na ATP lestvici, prav tako pa je še v igri za na zaključni turnir serije masters, ki bo konec novembra v Londonu.

Tipsarevič je danes bolje začel finale z rojakom ter povedel 2-0, vendar se je Viktor vrnil in celo povedel 3-2. No, slednji je celo imel priložnost, da bi vodstvo še povečal, a je namesto tega izgubil svoj začetni udarec, kar ga je stalo tudi niza. Napad Tipsarevića se je nadaljeval tudi v 2. nizu, Troickemu pa je njegov nalet na začetku še uspelo reševati, vendar le do 5. igre. Obrambna igra mu ni prinesla uspeha in z vsako točko je bil bolj nervozen. Tipsarević je to izkoristil in po 85 minutah slavil ter se prijatelju maščeval za edini medsebojni poraz, ki ga je doživel leta 2008 prav na tem turnirju v Moskvi.

Oba Srba sta bila na pokalu Kremlin tudi prva nosilca. Tipsarević je za zmago dobil 132,160 ameriških dolarjev in 250 točk, finalist in branilec naslova Viktor Troicki pa bo na bančni račun dodal 69,535 USD na lestvico ATP pa 150 točk.