Velik podvig in karierna zmaga Janeza Semrajca v Benetkah. Izločil je Horacia Zeballosa!

04.06.2014
MESTRE, ITALIJA - Slovenski teniški reprezentant Janez Semrajc je po suvereno opravljenih kvalifikacijah v 1. krogu ATP Challengerja v Benetkah poskrbel za senzacionalno zmago.

24-letni Janez Semrajc (306. na ATP) je prišel do karierne zmage v 1. krogu ATP Challengerja v italijanskih Mestrah. S terena je počistil in šokiral 5. nosilca, 122. igralca sveta Horacia Zeballosa s 6-3, 6-3. Bravo Johnny!

Gre za tenisača, ki je lani zasedal 39. mesto na računalniški lestvici in je v finalu ATP turnirja v Vina Del Maru dobil celo skalp Rafaela Nadala. Argentinec je peščeni specialist, zna pa igrati na vseh podlagah. Pred desetimi dnevi je v 1. krogu kvalifikacij gladko izločil tudi Grego Žemljo, no, Janez Semrajc je bil zanj pretrd oreh. Ljubljančan je po slabšem začetku sezone ujel formo, današnji uspeh pa bi ga moral motivirati za nadaljevanje turnirja in teniške sezone.

Še kako pravilno je naredil Janez, da je izpustil Futuresa v Mariboru in Litiji, saj sam dobro ve, da jih je prerasel. Čas je za korak naprej, za dvoboje z boljšimi in višje uvrščenimi tekmeci, če tudi zavoljo kakšnega neprijetnega poraza. Po slavju na Futuresu v Kopru, se je dobro pripravil na peščeni, 42,500 evrov vreden Challenger v Mestrah.

Izjemno je serviral Ljubljančan, ob dobri igri nasploh je bil to ključ uspeha. V 1. nizu je prešel v vodstvo po brejku za 3-1, Južnoameričanu pa ni dopustil niti trohice možnosti, da pomisli na vrnitev. Na začetnem udarcu je oddal le 4 točke, pa še te na drugem servisu. Zeballos je le nemo gledal šov, ki ga je Janez uprizarjal tudi v 2. nizu. Po maratonski 1. igri, ki je imela 16 točk, je v tretjem poskusu spet vzel servisno igro, kontroliral potek obračuna na osrednjem terenu in se ni več oziral nazaj. Za posladek je v 9. igri še enkrat prišel do brejka, ko je izkoristil prvo zaključno žogico od dveh.

Zeballos ni prišel do niti ene žogice za brejk, kar priča o premoči Ljubljančana. Po 69 minutah se veseli 2. kroga v Mestrah, zmago pa bo seveda poskušal potrditi v naslednjih tekmah. Sedaj ga čaka Thomas Fabbiano, domačin, ki ima 25 let ter je 167. igralec sveta. S takšno predstavo kot jo je Semrajc pokazal danes, bo več kot konkurenčen tudi Italijanu, ima pa priložnost, da se mu maščuje za nesrečni medsebojni poraz v edinem obračunu na Futuresu v Turčiji (2010).

''Super zmaga, samo ta še ne spremeni ničesar. Jutri je nov dan, nova tekma, današnji dan je treba hitro pozabiti'', je bil kratek Semrajc po vstopu v 2. krog, s katerim si je priigral najmanj 13 točk (5+8) in 730 evrov. Na Challengerjih se najlepše točke delijo šele od četrtfinala naprej....