Semrajc v Mestrah ni uspel potrditi lepe zmage iz uvodnega kroga!

05.06.2014
MESTRE, ITALIJA - Po treh zmagah, dveh v kvalifikacijah in eni v 1. krogu glavnega dela ATP Challengerja v Mestrah, je Janez Semrajc klonil pred četrtfinalom.

25-letni Italijan Thomas Fabbiano je v 2. krogu 42,500 evrov vrednega Challengerja pri Benetkah ustavil Janeza Semrajca (306. na ATP). Ljubljančan je včeraj pripravil prvovrstno, karierno zmago nad favoriziranim Argentincem Horaciom Zeballosom, le te pa ni znal potrditi v tekmi s 167. tenisačem sveta Fabbianom, ki je slavil s 6-4, 6-0.

23-letni Semrajc, ki je slabo začel letošnjo sezono, je ujel ritem in pred kratkim osvojil naslov na Futuresu v Kopru, sedaj pa se je preselil na močnejše turnirje. Seveda gre za bolj renomirane tekmece, ki se jih da ugnati, a na same zaključne tekme bo moral slovenski teniški as še malo počakati. Njegova igra še vedno preveč oscilira in po včerajšnji zmagi nad 122. tenisačem sveta mu je danes mero vzel še vedno favorizirani Italijan.

Ni dvoma, da se je Janez boril po najboljših močeh in začel je suvereno. Z brejkom je povedel 2-1, ga potrdil in imel 3 vezane žogice za dvojno prednost in 4-1. Domači tenisač se je ubranil in dobil 5 točk zapored, to pa je bil tudi ključni trenutek današnjega obračuna. V naslednji igri je poravnal izid, do konca niza pa dobil pomembne točke, vključno z zadnjo v 10. igri za uvodni niz, ki je trajal kar 1 uro.

Izgubljeni 'set' je pokopal Janeza. Njegova igra se je razpadla. Vse bolj, ko se je dvoboj odmikal h koncu, vse bolj je bilo jasno, da ne bo zmogel povratka. Fabbiano je na krilih dobljenega niza suvereno kontroliral tekmo vse do konca in se prebil v četrtfinale po 1 uri in 35 minutah. V 2. nizu Janez ni uspel dobiti niti ene igre.

Iz Mester se Ljubljančan vrača s 13 pomembnimi točkami ter spoznanjem, da z dobro predstavo lahko užene veliko višje rangirane tekmece. Z bolj konstantno igro pa bo v igri tudi za zaključne boje, ki prinašajo lovorike s turnirjev serije Challenger.