VIDEO! Wawrinka še poglobil težave Nadala pred Roland Garrosom

16.05.2015
RIM, ITALIJA - V zadnjem obračunu četrtfinalnov na peščenem mastersu v Rimu, je Stan Wawrinka po dveh nizih premagal sedemkratnega prvaka Rafaela Nadala.

Kralj peska odhaja na Roland Garros z nikdar tako slabim nizom...brez naslova na peščenih podlagah. Zadnji v vrsti, ki ga je premagal, je Švicar Stan Wawrinka. Rezultat 7-6(7), 6-2.

Ob koncu dvoboja so gledalci videli atraktivno točko, kjer je Stan najprej odigral odličen volej pri mreži, a je Rafael znova prikazal hitrost svojih nog, toda Švicar se ni dal in je z močnim "forehand" udarcem skoraj "prestrelil" Španca ter osvojil točko (video).

Nadal prihaja na Roland Garros s tako slabim nizom kot še nikoli. V takšni formi kot je, bo pravo čudo, če bo ubranil naslov na peščenem grand slamu, pa čeprav ga niti najmanj ni za odpisati. Nekoč najboljši teniški igralec sveta ima letos v lasti le eno lovoriko, pa še to iz Buenos Airesa, kjer je bila precej skromna konkurenca.

Prelomni trenutek obračuna je bil v 1. nizu v katerem je Nadal zapravil 4 zaključne točke za niz. V podaljšani igri je vodil 6-2, pa je Wawrinka ujel priključek in dobil uvod. Povrh vsega je Majorčan v 1. nizu dvakrat vodil z brejkom, Švicar pa je že v naslednji igri poravnal izid. V nadaljevanju je Wawrinka dominiral. Španski teniški velemojster se je na vse pretege trudil, da obstane v obračunu. Veselil se je vsake točke kot zmage, vendar se Švicar, ni dal.

Stan je po Rotterdamu in februarju prvič vezal dve zmagi zapored in očitno je v Rimu našel samega sebe. Kot zanimivost. Wawrinka je bil redna stranka Nadala vse do OP Avstralije lani, ko je prekinil niz 12 zaporednih porazov. Proti rojaku Federerju, s katerim bo igral v polfinalu, ima razmerje 2-15.