Viktorija Azarenka še napej perfektna...v finalu Dohe s Stosurjevo!

18.02.2012
DOHA, KATAR - Beloruska tenisačica Viktorija Azarenka, ki je po prvem grand slamu sezone v Melbournu zasedla tron na WTA lestvici, ne pupušča niti v Dohi. V velikem finalu se bo udarila z Avstralko Samantho Stosur in vse razen zmage bi bilo presenečenje.

Viktorija Azarenka v letošnjem letu ne pozna poraza in vse bolj spominja na Novaka Djokovića, ki v moški konkurenci niza zmago za zmago.

Pred tremi leti je Vika izgubila v Dohi z Agnieszko Radwansko, v istem delu tekmovanja pa jo je danes v polfinalu izločila z gladkih 6-2, 6-4. S tem se je uvrstila v nedeljsko finale več kot 2 milijona USD  vrednega turnirja v Katarju. Poljakinji je danes skoraj uspelo nekaj podobnega kot leta 2009, ko sta se pomerili prvič in je preobrnila izid. Pri 2-6, 2-5 je prišla na 2-6, 4-5, a Belorusinja se tokrat ni dala. Zadnjo igro je odservirala brez izgubljene točke. V sredini dvoboja je Azarenka 'grdo' stopila in si skoraj zvila gleženj, vendar je na srečo vse O.K..Dvoboj sta obe končali s podobnim številom nevsijenih napak (Azarenka 22, Radwanska 21), vendar je bilo število winnerjev krepko na strani 1. igralke sveta (29-9).

Samantha Stosur se je uvrstila v prvi finale po slavju na OP ZDA

V prvem polfinalu dneva Francozinja Marion Baroli ni imela takšne sreče s poškodbo kot Azarenka. V 1. nizu je povedla 3-2, potem pa je Avstralka Samantha Stosur prišla do štirih iger zapored za osvojen prvi niz. Med serviranjem v 1. igri drugega niza je Bartolijeva predala zaradi poškodbe mečne mišice. Stosurjeva je tako prišla do prvega finala po osvojitivi naslova na OP ZDA, že včeraj pa se je z uvrstitvijo v polfinale kot prva Avstralka dokopala do 10 milijonov USD, samo s turnirskimi nagradami.

V finalu je Viktorija Azarenka velika favoritinja, v prid pa ji kaže tudi statistika medsebojnih dvobojev (5-0). Prav vse je Belorusinja dobila po dveh zaporednih nizih, takorekoč brez vsakršnih težav.