Wawrinka dobil še deveti zaporedni finale

28.02.2016
DUBAJ, Z.A.E. - Švicar Stan Wawrinka je v finalu teniškega turnirja v Dubaju premagal Ciprčana Marcosa Baghdatisa in se veselil 13. lovorike v njegovi karieri.

Stan Wawrinka je svoj zmagoviti niz v finalih ATP turnirjev podaljšal na devet obračunov. Švicar je v boju za lovoriko enega najprestižnejših turnirjev serije 500 v uri in 54 minutah premagal Marcosa Baghdatisa s 6:4, 7:6(14) in se veselil 13. turnirske zmage (13-9).

Wawrinka je v finalu ATP turnirja nazadnje izgubil leta 2013, ko ga je na travnatem igrišču 's-Hertogenboscha premagal Nicolas Mahut.

''Izjemen zaključek tedna. Na začetku je bilo težko, vendar sem se vseskozi boril in napredoval iz dneva v dan. Zelo sem vesel, da sem osvojil nov pokal. Izjemen občutek, še posebej danes, ko sem igral dober tenis. Finale proti Marcosu je bil zelo zahteven,'' je povedal Wawrinka, ki je v žep pospravil 511,750 ameriških dolarjev in vpisal 500 točk za lestvico ATP. V letošnji sezoni je osvojil dva turnirja (2-0) ter nanizal 13 zmag in le dva poraza (13-2).

Postal je četrti aktivni tenisač, ki je dobil najmanj devet zaporednih finalov. Pred njim je to uspelo Rogerju Federerju, Rafaelu Nadalu in Novaku Đokoviću.

AKTIVNI TENISAČI ZAPOREDNI FINALI (W)
Roger Federer 24 (tudi 13 in 10)
Rafael Nadal 14 (tudi dvakrat 9)
Novak Đoković 9
Stan Wawrinka 9

Baghdatis je lovil prvo turnirsko zmago po letu 2010, a tudi v petem zaporednem poskusu ostal praznih rok. Ciprčan ostaja pri štirih lovorikah (4-9), s finalnim nastopom pa je vpisal 300 točk in svoj bančni račun obogatil za dobrih 240 tisočakov.

''V drugem nizu sem igral bolje. Imel sem več kontrole. Našel sem način, da sem izsilil podaljšano igro. Imel sem nekaj smole. Več takšnih obračunov mi bo pomagalo verjeti, da lahko zmagam. Videlo se je, da ima Stan več izkušenj na tem nivoju tekmovanja,'' je dejal Baghdatis.

Wawrinka je bil v prvem krogu samo dve točki oddaljen od poraza proti Sergiju Stahovskemu, ki ga je na koncu ugnal s 7:5 v tretjem nizu.

Dubai Duty Free Tennis Championship
Kategorija: ATP 500
Kraj: Dubaj, Z.A.E.
Datum: 22. 2. 2016 - 27. 2. 2016
Žreb: S-32, D-16
Nagradni sklad: 2,249,215 $

2-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat Marcos Baghdatis (Cyprus) 6-4 7-6(13)

Marcos Baghdatis (Cyprus) beat 6-Feliciano Lopez (Spain) 3-6 7-6(1) 6-1
2-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat Nick Kyrgios (Australia) 6-4 3-0 (Kyrgios retired)

pripravil: Ž. J.