WTA Bogota: Odličen tretji niz prinesel zmago Hercogovi v uvodnem krogu!

15.02.2011
BOGOTA, KOLUMBIJA - Najboljša slovenska tenisačica je zmagala v 1. krogu WTA turnirja v kolumbijskem mestu Bogota, potem ko je preobrnila izid proti Francozinji Pauline Parmentier.

20-letna Kamničanka (Kamnica pri Mariboru) Polona Hercog je rešila celo kožo v uvodnem krogu 220,000 USD vrednega turnirja na peščeni podlagi, ki se igra v Kolumbiji.

Trenutno 49. igralka sveta in 2. nosilka turnirja v Bogoti Polona Hercog, je v drugem nizu dobila tajbrejk po 22 odigranih točkah, nato pa v tretjem strla odpor nasprotnice, ki se nahaja 51. mest za njo na lestvici. Rezultat 6-7, 7-6 in 6-2.

Štajerka je v prvem nizu igrala nekoliko slabše od Francozinje, a ji je uspelo rešiti vse tri brejk žoge, žal pa se ji v podlahšani igri ni izšlo. V drugega je tako odšla z zaostankom, tudi v tem delu pa se je soočala z žogami za brejk. Tokrat je rešila štiri, nato pa v napeti končnici (tajbrejk) strla 100. igralka sveta (pred tremi leti je bila že 40.) šele po 22 točki. Kako izenačen je bil ta niz pove tudi podatek o osvojenih točkah. Polona je osvojila le dve več, toliko da sta odločili podaljšano igro. No, izenačenje v nizih je sprostilo Polonino roko, ki je dominirala v tretjem. 25-letni Francozinji je dvakrat odvzela servis ter po 2 urah in 33 minutah odšla v 2. krog, kjer se bo srečala s prijateljico Petro Martić iz Hrvaške, 119. igralko sveta.

Hrvatica in Slovenka sta takorekoč rojeni istočasno, saj ju deli le dan razlike. Vrstnici sta se do sedaj na profesionalnih turnirjih pomerili le enkrat - leta 2009 je bila na ITF turnirju v Bieli (polfinale) boljša Splitčanka in Polona bo imela priložnost, da rezultat izenači.

Že pred tem je druga slovenska teniška igralka Maša Zec-Peškirič izgubila v 1. krogu proti petopostavljeni Carli Suarez-Navarro iz Španije.