Žemlja prigaral četrtfinale challengerja v An Ningu

29.04.2015
AN NING, KITAJSKA - Slovenski teniški reprezentant Grega Žemlja se je po skoraj 2 urah in pol prebil med osem najboljših na ATP challengerju v An Ningu na Kitajskem.

Zgodaj zjutraj po slovenskem času je 28-letni Grega Žemlja (533. na ATP) nadaljeval z zmagami na kitajski turneji. Prejšnji teden je osvojil futures v Juksiju, odlično pa mu gre tudi na višjem nivoju, turnirju serije challenger, ki se v An Ningi igra na pesku.

V 2. krogu je padel 6. nosilec Liang Či Huang, 276. tenisač sveta. Neugodni Tajvanec je bil težek tekmec, to pa je nakazl že 1. niz, ki se je končal po tajbrejku. Oba sta prišla do enega odvzema servisa, dramatični zaključek pa je pripadel Kranjčanu po 18 točkah.

V drugem nizu je Grega sicer dvignil odstotek zadetih prvih servisov, a kaj, ko pa je bil izkoristek veliko slabši kot na začetku. 23-letni Azijec je vpisal dva brejka in izenačil v nizih, dvoboj pa odpeljal v 3. niz, v katerem sta oba imela težave pri ohranjanju začetnega udarca. No, slovenski teniški as je vršil pristisk, ki je obrodil sadove. Izmed 10 žogic za brejk je izkoristil kar 4 ter Tajvanca poslal domov z rezultatom 7-6(8), 3-6, 6-3.

Azijec je na koncu sicer osvojil 5 točk več (108:103), kar ni vplivalo na izhod tekme. Skupaj je bilo kar 25 dvojnih napak, 16 na strani Huanga, Žemlja pa je bil predvsem boljši pri izkoristku točk na 2. servis.

Največji izziv Gorenjca čaka v četrtfinalu. Njegov nasprotnik bo 1. nosilec James Duckworth, sicer stari znanec Blaža Kavčiča. 23-letni Avstralec, doma iz Sydneya, je v top100, bolj natančno na 89. mestu ATP lestvice. Duckworth zna igrati tudi na peščeni podlagi, zato Žemljo čaka težka preizkušnja in tudi nekakšna potrditev, koliko se lahko kosa z najboljšimi na svetu po vrnitivi na teniške terene. Edini medsebojni obračun je na challengerju v Caloundri leta 2011 dobil Žemlja po dveh nizih.

Grega je na 50,000 USD vrednem challengerju v An Ningu že osvojil najmanj 17 točk in 1,460 USD.