Tudi Grega Žemlja z lahkoto v 2. krog!

18.07.2012
Oba Slovenca sta zaenkrat uspešna na challengerju na Kitajskem!

AN NING, KITAJSKA - Potem ko je Aljaž Bedene na 50.000$ vrednem challengerju na Kitajskem v 1. krogu z lahkoto upravičil status 1. nosilca, je enako uspelo tudi 2. nosilcu 25-letnemu Gregi Žemlji(119.). Nasprotnik Slovenca je bil 23 letni Indijec Jevan Nedunčežiyan(396.). Grega je za zmago potreboval še slabih 5 minut manj kot Aljaž. Po 53 minutah je bilo 6:3, 6:2 v nizih!

Žemlja je v 1. nizu dominiral na 1. in 2. servis, saj se ni soočil z brejk priložnostjo nasprotnika, sam pa je izkoristil edino. Tudi v 2. nizu je bila slika podobna, le da je bil tokrat odločilen 1. servis na katerega je Slovenec dobil vse točke in ob tem dosegel 5 asov. Pripravil si je 5 brejk priložnosti in izkoristil 2, Indijec pa je ponovno ostal brez priložnosti za brejk!

Na koncu je imel Grega v statistiki 9 asov in 1 dvojno napako(Jeevan (4/6).

Potrebno je še omeniti, da se zaradi izredno slabega vremena igra v dvorani na trdi podlagi ter ne zunaj na peščeni in verjetno bo tako do konca turnirja! Turnir se igra na nadmorski višini 1,800 metrov, zato so žogice hitrejše.

Grega Žemlja je z zmago zaslužil najmanj 860$ in osvojil 7 ATP točk.

Njegov naslednji nasprotnik bo 20-letni Ljang Či Huang (465.), Aljaž pa se bo pomeril s 23-letnim Japoncem Junnom Mitsuhašijem (636.)

foto : images.google