Žemlja zaustavljen v četrtfinalu Challengerja v Fairfieldu

15.10.2016
FAIRFIELD, ZDA - Prvi slovenski teniški lopar Grega Žemlja je izgubil dvoboj četrrfinala na ATP Challengerju v Fairfieldu.

Grega Žemlja je bil brez možnosti v četrtrfinalu 100,000 USD vrednega Challengerja v ZDA. S 6-1, 6-4 ga je ugnal 2. nosilec Santiago Giraldo.

Četrtfinale turnirja na trdi podlagi bi moral biti na sporedu včeraj, a je dež prestavil vse za en dan. Kot 7. nosilec in 161. igralec sveta je bil Kranjčan danes nemočen proti 128. na svetu Giraldu, ki je bil tudi že na 28 mestu. Pred tem sta se pomerila enkrat na peščenem Roland Garrosu, kjer je bil Grega uspešnejši.

30-letni Žemlja ni imel svojega dne. V 71 minutah je le enkrat vzel servis, v edini priložnosti medtem, ko je 28-letni Južnoameričan izkoristil 4 od 11. Drugi niz je bil bolj izenačen, izstopa pa zelo slab izkupiček Grege na drugem servisu. Tu je bil popolnoma nemočen. Giraldo je prav vsakič napadel, in Žemlji vzel 22 točk od 29.

Nastop med osmimi najboljšimi v Fairfieldu je Žemlji prinesel 18 točk in 2,920 USD.