Kopica brejk žogic, pa vseeno gladek poraz Žemlje v 1. krogu Fairfielda

13.10.2015
FAIRFIELD, ZDA - Grega Žemlja je imel v 1. krogu ATP Challengerja v ZDA 12 žogic za brejk, izkoristil je le 3 in izpadel.

29-letni Grega Žemlja, trenutno točno 200. igralec sveta, je v 1. krogu 50,000 USD vrednega Challengerja v Kaliforniji igral z Britancem Liamom Bradyem in izgubil s 6-4, 6-1.

Žemlja bi v primeru zmage v 2. krogu igral s prijateljem Blažem Rolo, tako pa je v vodo padel vseslovenski obračun. V osmini finala je poleg Role še Blaž Kavčič.

Kranjčan, edini Slovenec, ki je bil v TOP50, je imel v uvodnem krogu zahtevnega nasprotnika. Britanec Broady je v zadnjih 12 dvobojih zmagal desetkrat in je v solidni formi, vse to pa je bilo videti danes, saj je samozavestno izkoriščal brejk žogice. Povsem v nasprotju z Grego, ki jih je zapravljal po tekočem traku in posledično zapisal tretji zaporedni poraz.

21-letnik iz Stockporta (205. na ATP), je v 1. nizu zlahka dobil točke na drugi servis Žemlje in kar štirikrat vzel začetni udarec (4/4). Žemlja je imel več priložnosti, vendar je vpisal tri brejke kar je bilo premalo. Britanec je pobegnil tudi v 2. nizu. Spet je izkoristil prvo žogo za brejk, Grega pa je pri 1-3 poiskusil z zadnjim napadom. Tudi ti dve priigrani žogi za odvzem začetnega udarca in priključek je Britanec ubranil, nato pa zlahka dokončal tekmo po 1 uri in 22 minutah. Skupaj je bilo v dvoboju kar 20 brejk žog, od tega jih je imel Grega 12.

Žemlja je ostal brez točk, za nastop pa je prejel 520 USD.