Wawrinki naslov v Ženevi, prvi po lanskem US Opnu

27.05.2017
ŽENEVA, ŠVICA - Švicar Stan Wawrinka je osvojil prvi naslov v letu 2017. Slavil je na domačem turnirju v Ženevi.

Stan Wawrinka je kot 1. nosilec uspešno ubranil naslov na domačem dogodku serije ATP250 v Ženevi.

V finalu turnirja, ki se je odvil tretje leto zapored, je Wawrinka s 4-6, 6-3, 6-3 premagal starejšega Zvereva, Mischo.

Za dvig lovorike je Švicar potreboval 2 uri in 20 minut, sedaj ima na računu 9 zmag in 1 poraz. Turnir Banque Eric Sturdza Geneva Open je dobil tudi lansko sezono, ko je v finalu ugnal Čiliča.

Številka 3 svetovnega tenisa je ujel 16 turnirsko zmago, prvo po lanskem zmagoslavju na OP ZDA. Za nagrado bo na bančni račun dodal več kot 85,000 evrov.

''Mislim, da je bil dober finale, nivo tenisa je bil visok. Miša je igral fantastično, presenetil me je v uvodnem nizu. Vesel sem, da sem uspel obrniti tablico in zmagati'', je povedal Stan, lastnik treh turnirjev za Grand Slam ter dodal: ''Ekstremno sem vesel, da sem drugič slavil pred domačimi gledalci. To mi pomeni ogromno. Prvič me je v živo gledala hčerka, res poseben trenutek''.

Stan Wawrinka gre na Roland Garros poln samozavesti

Nemec Mischa Zverev zapušča Ženevo z najboljšim rezultatom v preteklih sedmih letih. V zadnjem času se sicer vse vrti okrog njegovega mlajšega brata Alexandra, ki je prejšnji teden osvojil Masters v Rimu, Miša pa je navdahnjen s temi dosežki napravil velik posel v Ženevi, še posebej, ker mu pesek ni ljuba podlaga. 29-letnik je moral začeti v kvalifikacijah in je tretji tenisač v zadnjih mesecih, ki se je iz kvalifikacij prebil do finala. To je uspelo Bedenetu v Budimpešti in Pelli v Münchnu. Do finala je iz žreba vrgel 4. nosilca Isnerja, petopostavljenega Johnsona in 2. kandidata za naslov Nišikorija.

Banque Eric Sturdza Geneva Open
Kategorija: ATP 250
Kraj: Ženeva, Švica
Datum: 21.05.2017 - 27.05.2017
Nagradni sklad: € 482,060

1-Stan Wawrinka (Switzerland) beat Mischa Zverev (Germany) 4-6 6-3 6-3

1-Stan Wawrinka (Switzerland) beat Andrey Kuznetsov (Russia) 6-3 7-6(4)
Mischa Zverev (Germany) beat 2-Kei Nishikori (Japan) 6-4 3-6 6-3

Andrey Kuznetsov (Russia) beat Cedrik-Marcel Stebe (Germany) 6-2 1-6 7-5
1-Stan Wawrinka (Switzerland) beat 6-Sam Querrey (U.S.) 4-6 7-5 6-2
2-Kei Nishikori (Japan) beat Kevin Anderson (South Africa) 2-6 6-4 7-6(6)
Mischa Zverev (Germany) beat 5-Steve Johnson (U.S.) 6-4 7-5

Kevin Anderson (South Africa) beat Jared Donaldson (U.S.) 6-3 6-7(7) 6-2
2-Kei Nishikori (Japan) beat Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) 6-4 6-3
1-Stan Wawrinka (Switzerland) beat Rogerio Dutra Silva (Brazil) 5-2 (Dutra Silva retired)
Cedrik-Marcel Stebe (Germany) beat Janko Tipsarevic (Serbia) 6-4 0-1 (Tipsarevic retired)
Mischa Zverev (Germany) beat 4-John Isner (U.S.) 6-4 6-7(5) 6-3
5-Steve Johnson (U.S.) beat Horacio Zeballos (Argentina) 6-1 6-3
Andrey Kuznetsov (Russia) beat 3-Albert Ramos (Spain) 7-5 6-1
6-Sam Querrey (U.S.) beat Franko Skugor (Croatia) 6-2 6-3

Andrey Kuznetsov (Russia) beat Thomaz Bellucci (Brazil) 3-6 6-4 6-1
Franko Skugor (Croatia) beat Tommy Robredo (Spain) 3-6 6-3 6-2
Mischa Zverev (Germany) beat Robin Haase (Netherlands) 5-7 7-6(6) 6-3
Jared Donaldson (U.S.) beat Victor Estrella (Dominican Republic) 6-2 6-4
Kevin Anderson (South Africa) beat 7-Paolo Lorenzi (Italy) 7-5 7-6(1)