Zidanškova s pogumno igro ni bila daleč od uspeha proti 1. igralki sveta

01.05.2021
MADRID, ŠPANIJA - Tamara Zidanšek bo od naslednje menjave lestvice najboljša Slovenka.

Pogumna in odlična igra 23-letne Tamare Zidanšek v 2. krogu WTA 1000 turnirja v Madridu proti 1. igralki sveta Ashleigh Barty, je bila skoraj nagrajena. Po dveh urah je najboljša igralka tenisa na svetu le uspela streti odpor z rezultatom 6-4, 1-6 in 6-3.

''Ja, odlična predstava nasprotnice, nisem se dobro pripravila in preštudirala njeno igro. Očitno je, da ji leži igra na pesku, to je dokazalav kvalifikacijah,predvsem pa tudi danes. Na koncu sem vesela zmage in napredovanja'', je takoj po dvoboju povedala letošnja trikratna zmagovalka turnirjev serije WTA, skupaj pa zmagovalka 11 turnirjiev, tudi tistih za grand slam.

Ni zastonj Ash Barty prva na lestvici, a Konjičanka, ki je na 80. mestu računalniške lestvice, se ni ustrašila renomirane tekmice. Že v 1. nizu je bila blizu, lahko bi tudi povedla, v drugem pa z malo napakami in agresivno igro šokirala Bartyjevo. Z dobro predstavo je nadaljevala tudi v tretjem, imela v prvi igri brejk žogo, a se je Avstralka rešila, nato pa je Ash v drugi igri uspela vzeti začetni udarec za vodstvo 2-0. Prednost je z nekaj težavami ohranila do konca, še najlažjo igro je osvojila v samem zaključku, v deveti igri. 25-letna Bartyjeva je seveda prva favoritinja za naslov v magični kocki, kjer je nagradni sklad več kot 2,5 milojona evrov.

> Preizkusite svoje znanje v kvizu

V zelo izenačenem srečanju je Avstralka prišla do dveh brejkov, ključnih v prvem in tretjem nizu, Zidanškova tudi do dveh v drugem nizu. Tamara je imela celo tri priložnosti več in bila boljša pri izkoristku drugega servisa. Na koncu so ju ločili le dve točki, bilo je 90:88 in 2:1 v nizih.

95 točk (30+65) je vknjižila Zidanškova za tri zmage in poraz v Madridu, saj je morala začeti v kvalifikacijah. V žep bo pospravila tudi 20,000 evrov pred dobitim davkom.