1. nosilec prekinil serijo zmag Blažu Roli v četrtfinalu Beograda

15.04.2021
BEOGRAD, SRBIJA - Blaž Rola je po sedmih zaporednih zmagah doživel poraz v četrtfinalu challengerja v Beogradu.

30-letni Blaž Rola je izgubil četrtfinale na challengerju v Beogradu, ki se igra za denarno pogačo 132,280 evrov. Na pesku ga je s 7-6(7), 6-1 izločil prvopostavljeni Roberto Carballes Baena iz Španije.

Rola, 147. na ATP lestvici, je nudil močan odpor v 1. nizu 105. tenisaču sveta, 28-letnemu igralcu iz Tenerifov, saj je imel dve žogi za niz. Nasprotnik jih je ubranil, nato pa silovito zaključil ter v 2. nizu izpustil eno samo igro. V 1 uri in 39 minutah igre je Španec izjemno serviral, skoraj vse žoge na prvem servisu so mu zletele v polje (82%), na katerih je dobil 60% točk. Ptujčan se je še dobro zoperstavil in trikrat prišel do brejka, v drugem nizu pa tempa ni več zmogel. Carballes Baena je iz osmih priložnosti vpisal pet odvzemov začetnega udarca, razmerje točk na koncu je bilo 73:58.

Blaž Rola in Roberto Carballes Baena sta se pred tem edinkrat pomerila na pesku na challengerju v Liberecu leta 2014, takrat je Slovenec zmagal po treh nizih.

Četrtfinale na srbskem challengerju je Blažu prineslo 25 točk in 3,710 evrov.