Rola nadaljuje s serijo zmag tudi v 1. krogu Beograda

14.04.2021
BEOGRAD, SRBIJA - Blaž Rola nadaljuje z zmagami tudi na challengerju v srbski prestolnici.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola (147. na ATP) je po petih zmagah in naslovu na challengerju v Splitu odpotoval na denarno močnejši peščeni turnir iste kategorije v Beograd. V 1. krogu je imel za nasprotnika kvalifikanta in zmagal predčasno po predaji.

Žreb mu je za uvod 132,280 evrov vrednega turnirja namenil vrstnika, Italijana Alessandra Giannessija, 166. igralca sveta, ki je moral čez sito kvalifikacij. 30-letni Ptujčan je začel zanesljivo in slavil s 6-4, 2-0 po predaji.

Enkrat sta se do sedaj pomerila Rola in Giannessi, leta 2015 na challengerju v San Benedettu, kjer je Italijan zmagal brez težav, takrat je bil slovenski teniški as v krizi. Danes je bila slika obrnjena. Blaž je izkoristil 3 žoge od 4 za brejk, od tega eno v 2. nizu, ko je povedel 2-0, po 1 uri in 14 minutah pa je Giannessi predal. Sicer je Italijan imel 7 brejk priložnosti, servisno igro Blaža je vzel enkrat. Razmerje točk ob predaji je bilo 49:36.

V 2. krogu se bo Rola meril z zmagovalcem obračuna med 8. nosilcem Benjamninom Bonzijem iz Francije in Portugalcem Goncalom Oliveiro, ki je prejšnji teden prišel do polfinala challengerja v Oierasu in si s tem zagotovil nastop v glavnem delu Beograda, tako kot Rola z uspešnim nastopom v Splitu.