200. zmaga Almagra za drugi zaporedni naslov na turnirjih serije ATP!

21.02.2011
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Španec Nicolas Almagro je veliki zmagovalec peščenega turnirja ATP serije 250 v Buenos Airesu.

Nedeljski finale turnirja Copa Claro, ki se je igral v argentinski prestolnici Buenos Aires, je pripadel Špancu Nicolasu Almagru.

Peščeni specialist je pravi mojster turnirjev, ki se igrajo v Južni ali Latinski Ameriki, saj je danes z zmago proti Juanu Ignaciu Cheli (6-3, 3-6, 6-4), prišel do druge zmage zapored (prejšnji teden je slavil v brazilskem mestu Costa Da Sauipe) in že pete na t.i. turneji Golden Swing, ki vsako leto februarja poteka v tem delu sveta.

Španec je v svoji karieri dosegel 9 turnirskih zmag, prav vse pa prihajajo iz peščene podlage. No, v Buenos Airesu je danes zabeležil tudi 200. zmago v karieri, ki mu je prvič prinesla tudi dva naslova zapored na turnirjih serije ATP.

V današnjem finalu je prvi niz dobil Almagro, Argentinec in domači adut Chela pa je v drugem izenačil, potem ko je kar dvakrat prišel do brejka. V odločilnem nizu sta si tekmeca že na začetku izmenjala brejka, no ključni trenutek tekme pa je prišel v 7. igri, kjer je Španec z uspešnim odvzemom servisa prešel v vodstvo, ki ga ni več izpustil.

Finalista Buenos Airesa - Nicolas Almagro in Juan-Ignacio Chela

Juan Ignacio-Chela (35. na ATP) je 12. igral v finalu (6-6), Almagro pa je kot 1. nosilec upravičil status favorita in v žep pospravil ček v vrednosti 82,800 USD ter vpisal 250 točk.