Verdasco že tretjič letos pogrnil v 1. krogu!

23.02.2011
ACAPULCO, MEHIKA - Po Brisbanu in Memphisu, se je španski tenisač Fernando Verdasco poslovil po 1. krogu še na peščenem turnirju serije ATP 500 v Acapulcu.

2. nosilca turnirja Abierto Mexicano Telcel, ki se igra za nagradni sklad skoraj 1 milijon USD, Fernanda Verdasca je tokrat presenetil Thomaz Bellucci, ki je za zmago po treh nizih s 6-2, 4-6 in 6-3 potreboval 2 uri in 7 minut. Španec je sicer imel tri brejk priložnosti, ko je Bellucci serviral za zmago, a jih ni izkoristil, Brazilec pa je s tem prišel do prve zmage nad Top 10 igralcem v zadnjih desetih poskusih.

Nobenega znaka utrujenosti ne kaže Nicolas Almagro, dvakratni zmagovalec peščene turneje po Južni Ameriki. Španec, ki je v zadnjih dveh tednih slavil na turnirju v Costa De Sauipe in Buenos Airesu, je tokrat v uvodnem krogu Acapulca izločil Romuna Victorja Hanesca s 6-3, 6-2. Tretji nosilec turnirja je tako prišel do 13. zmage v 14. dvobojih.

Prvič v Mehiki nastopa Švicar Stanislas Wawrinka in že uvodoma je četrtopostavljeni Stan po izgubljenem drugem nizu proti Andujarju nato prestavil v višjo prestavo ter tretji niz končal s kravato. Izmed nosilcev končuje tekmovanje v mehiškem letovišču Juan Ignacio-Chela. Od njega je bil boljši Eduardo Schwank. Ostale rezultate si poglejte spodaj.