3. nosilec Tiafoe izločil Blaža Rolo v uvodnem krogu Stocktona

04.10.2016
STOCKTON, ZDA - Blaž Rola je imel do zaključka 2. niza pod kontrolo uvodni krog Challengerja v Stocktonu proti favoriziranemu Tiafoe-u, nato je šlo navzdol.

Blaž Rola, ki je na ATP lestvici kot 208. tretji slovenski tenisač, se je drugi teden zapored zataknil v 1. krogu Challengerjev. Tokrat ga je v 1. krogu 100,000 USD vrednega dogodka v Stocktonu ugnal 3. nosilec Frances Tiafoe.

Komaj 18-letni Američan velja za enega bolj talentiranih na turneji, na lestvici pa je na 117. mestu, precej pred Ptujčanom, ki bo jutri praznoval 26 let. Slovenec je dobro začel, a na koncu je bil domačin močnejši s 3-6, 7-5, 6-3.

Nikakor se ne poklopi Blažu v letošnji sezoni. Francesu je dobro pariral, vendar potegnil kratko. Uvodni niz je bil njegov po dveh brejkih, kopica neizkoriščenih priložnosti v drugem delu pa je na koncu rezultirala porazu. Rola je imel v 2. nizu 7 žogic za odvzem servisa, pa je Tiafoe vse izničil, nato pa sam izkoristil svojo v zaključku. V 3. nizu Američan ni več dopustil brejk priložnosti, Rola pa je z eno slabo servisno igro včeraj ponoči po našem času zapravil možnosti za 2. krog. Dvoboj je trajal 2 uri in 8 minut.

Nastop v 1. krogu prinaša nekaj čez 1,000 USD, a poraženec ostane brez osvojenih točk.