Alcaraz po zmagi na OP ZDA najmlajša številka 1 v zgodovini

12.09.2022
NEW YORK, ZDA - Španec Carlos Alcaraz je v enem večeru prvič postal zmagovalec turnirja za grand slam in številka 1 svetovnega tenisa.

Noro, teniški svet je dobil novega super zvezdnika in najmlajšega na prvem mestu ATP lestvice. Carlos Alcaraz je nova številka 1 svetovnega tenisa potem, ko je v finalu Odprtega prvenstva ZDA s 3:1 v nizih ali s 6-4, 2-6, 7-6, 6-3 ugnal Norvežana Casperja Ruuda.

19 let in 4 mesece šteje španski teniški igralec in že je vladar moškega tenisa, to ni uspelo še nikomur pri teh letih. V zadnjem letu je naredil tako velik korak naprej, da mu vsi gledajo v hrbet.

Že pred finalom OP ZDA se je vedelo, da bomo dobili novega grand slam zmagovalca in hkrati tudi prvega tenisača sveta, a talent mladega Španca je priplaval na površje v pravem času. Na stadiounu Arthurja Asha je dokazal, da je dostojen naslednik velike trojke.

Po Novaku Đokoviču in Daniilu Medvedjevu je Alcaraz tretji tenisač v tem letu, ki je na vrhu ATP lestvice. V New Yorku je po vrsti premagal Baeza, Corio, Broosbya, Čiliča, Tiafoa in na koncu še Ruuda. Do sedaj je bil najmlajša številka 1 Lleyton Hewitt, ki je leta 2001 imel 20 let in 9 mesecev. Letos je Alcaraz postal tudi najmlajši, ki je premagal Đokoviča in Nadala, na OP ZDA pa je odigral nekaj maratonskih obračunov in pokazal svoj razkošen talent in nepopustljivost.

Na drugi strani je 23-letni Norvežan, doma iz Osla, izgubil drugi finale, pred tem je bil v boju za naslov tudi na letošnjem Roland Garrosu, obakrat pa sta ga zaustavila španska nasprotnika. V Parizu je bil od njega boljši kralj peska Rafael Nadal, na trdi podlagi Flushing Meadowsa pa Carlos Alcaraz. Po tekmi se je Skandinavec šalil, da v tretje ne bi rad v finalu turnirjev velike četverice igral proti španskemu tekmecu.

"Kot otrok sem sanjal, da bom osvojil turnir za grand slam in postal prvi igralec sveta. za mene je to čustven večer in trdo delo je obrodilo sadove. Sem utrujen, a v finalu takšnega turnirja to pozabiš, nimaš časa, da o tem razmišljaš. Veliko treniramo in pripravljeni smo za take obračune," je povedal novi teniški vladar.