Andrejev brez problema preko Kavčiča!

21.02.2012
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič prav hitro zapušča ATP turnir serije 250 v Buenos Airesu. Že v uvodnem krogu ga je izločil Rus Igor Andrejev.

Pred skoraj dvema letoma je ruski teniški igralec Igor Andrejev (118. na ATP) na ATP turnirju v Beogradu zlahka preskočil 24-letnega Blaža Kavčiča (111. na ATP), enako usodo pa je naš igralec doživel tudi danes na peščenem dogodku v glavnem argentinskem mestu Buenos Aires.

Čeprav je moral štiri leta starejši in nižje uvrščeni Mokovčan v glavni del preko kvalifikacij, je prvega slovenskega tenisača pospravil s 6-2, 6-2 ter dokazal, da ni pozabil igrati tenisa ter ni zastonj leta 2008 zasedal 18. mesto na ATP lestvici.

Pravzaprav je bil Kaljut danes povsem razglašen. Na pesku je ostal brez asa, naredil pa je kar 7 dvojnih napak. Ob povprečnem serviranju enostavno ni mogel ogroziti trikratnega zmagovalca turnirjev serije ATP, ki je te lovorike osvojil že daljnega leta 2005. Blažu je v 1 uri in 5 minutah uspel en brejk ob še eni priložnosti, Rus pa je bil v tem elementu 100% (5/5). Ob tako malo številu igrah si je na koncu Andrejev nabral kar 19 točk prednosti in zasluženo odšel v 2. krog tekmovanja imenovanega Copa Claro.

Kavčič je za nastop dobil 4,705 USD, a je ostal brez točk. Prihodnji teden bo na računalniški lestvici doživel padec, saj ta teden brani točke iz Delray Beacha, kjer je lani preko kvalifikacij prišel do 2. kroga.

Juan Monaco je v 1. krogu osmešil Filippa Volandrija, ki je v nedeljo igral finale Sao Paula

Argentisnki turnir spada v serijo 'Golden Swing', ki poteka po Latinski Ameriki. Nosilci so bili do večernih dvobojev zelo uspešni. Petopostavljeni Juan Monaco se je znesel nad finalistom nedeljskega turnirja v Sao Paulu Filippom Volandrijem (6-1, 6-1), 3. nosilec Gilles Simon pa je pospravil Ruija Machada. Prav nič težav ni imel tudi 7. nosilec Fernando Verdasco. Španec je hitro končal nalogo in s 6-4, 6-1 izločil Erica Prodona, nadaljevanje tekmovanja pa si je priigral tudi Benoit Paire, ki je bil boljši od Javierja Martija.