Čenaj: Kavčič in Bedene brez polfinala v dvojicah!

03.01.2013
ČENAJ, INDIJA - Slovenska tenisača Aljaž Bedene in Blaž Kavčič sta na ATP turnirju v Indiji združila moči v dvojicah ter izgubila v četrtfinalu.

Aljaž in Blaž sta se Nemcema Begemannu in Emmrichu upirala le v prvem nizu, ki sta ga izgubila po podaljšani igri, v drugem pa sta ujela le eno igro.

Za nastop v četrtfinalu sta skupaj prejela 3,440 USD.

23-letni Bedene bo v petek med posamezniki igral v četrtfinalu, lovil pa bo karierno uvrstitev. Med štirimi najboljšimi se ni znašel še nikoli, prepreka pred podvigom pa bo Švicar Stanislas Wawrinka, ki bo seveda favorit na papirju.

Danes so na 385,150 ameriških dolarjev vrednem ATP turnirju v Čenaju odigrali drugi del 2. kroga, favoriti pa nadaljujejo tekmovanje. 1. nosilec, Čeh Tomas Berdych, je gladko pospravil z domačinom Somdevom Devvarmanom, ki je na domačem turnirju leta 2009 presenetljivo igral v finalu. Takrat mu je lovoriko speljal Medjugorec Marin Čilić. No, Hrvat pa je tudi letos eden prvih favoritov za naslov. Tretjo lovoriko v Čenaju je začel loviti danes, saj je bil v 1. krogu prost. Potreboval je tri nize, a uspelo mu je premagati Ukrajinca Sergeja Stahovskega ter povečati razmerje v Čenaju na 14-2.

Fantastično je z 2. krogom opravil Benoit Paire. 23-letni Francoz, sicer 5. nosilec, je dosegel eno najhitrejših zmag na ATP Touru. Izraelca Dudija Selo je pospravil v 40. mintah s 6-1, 6-0. V četrtfinalu bo igral tudi Španec Roberto Bautista-Agut, Kavčičev krvnik uvodnega kroga. Španec je po dveh zaporednih nizih izločil Matthiasa Bachingerja (7-6, 6-3).