Anett Kontaveit v Moskvi do tretje letošnje lovorike

25.10.2021
MOSKVA, RUSIJA - Estonka Anett Kontaveit je zmagovalka letošnjega WTA 500 turnirja v ruski prestolnici.

4-6, 0-4 je bila v finalu VTB Kremlin Cupa v zaostanku Anett Kontaveit iz Estonije pa ji je uspel velik preobrat in zmaga za tretji letošnji naslov. S 4-6, 6-4 in 7-5 je na koncu ugnala domačinko Jekaterino Aleksandrovo, vse skupaj pa je trajalo 2 uri in 22 minut.

''Vse do 4-0 v drugem nizu je moja današnja tekmica igrala fantastično, vse je letelo po črtah. Poskušala sem ostati v igri dokler se je dalo, nisem se predala. Čakala sem na vsako priložnost, pa čeprav bi izgubila 6-4, 6-2. Zgodil se je trenutek, tako pač je, vse se je obrnilo. Nisem imela bistvenega vpliva na njeno igro, dobila sem priložnosti in vse skupaj izkoristila v svoj prid'', je povedala zmagovalka Moskve po tekmi.

Kontaveitova je bila v petem letošnjem finalu, nabrala je tri lovorike. Skupaj ima sedaj štiri turnirske zmage, na WTA turnirjih serije 500 pa dve, prvič je bila najboljša v Ostravi pred enim mesecem. Od zadnjih 23 tekem jih je dobila 21, res je v fantastični formi.