Španec Carreno-Busta premagal Fogninija in dvignil pokal Kremlja

23.10.2016
MOSKVA, RUSIJA - Pablo Carreno-Busta iz Španije je letošnji prvak pokala Kremlja, turnirja serije ATP, ki se odvija v Moskvi.

Španski tenisač Pablo Carreno-Busta je preobrnil finalni obračun na ATP turnirju v Moskvi in s 4-6, 6-3, 6-2 ugnal Italijana Fabia Fogninija. To mu je prineslo drugo letošnjo lovoriko, saj je letos že slavil v Winston-Salemu meseca avgusta.

Carreno-Busta ma za sabo odlično sezono, ob dveh lovorikah ima tudi dva finalna nastopa na pesku, v Estorilu in Sao Paulu. Je tretji Španec ob Nadalu in Bautisti-Agutu, ki je letos osvojil vsaj dva naslova, skupaj pa jih imajo tenisači iz Iberskega polotoka 10, največ med vsemi.

''Ko osvojiš prvi naslov je res nekaj posebnega, a tudi ta je zelo posebna. V obeh finalih sem izgubil 1. niz, kasneje pa sem se boril in verjel v to, da lahko zmagam. Na koncu mi je uspelo in dvigniti lovoriko'', je dejal 25-letni Carreno-Busta, danes 36. tenisač sveta. Pred tremi leti so ga izbrali tudi igralca, ki je največ napredoval v eni sezoni.

Pablo se od začetka do konca turnirja ni spopadel s postavljenim tenisačem, sam pa je bil 6. nosilec. Njegov rojak Bautista-Agut, ki je bil 1. nosilec, je izpadel že v 2. krogu, drugi rojak, drugopostavljeni Ramos v četrtfinalu medtem, ko je 3. nosilec Philipp Kohlschreiber slovo podal v polfinalu.

6-Pablo Carreno (Spain) beat Fabio Fognini (Italy) 4-6 6-3 6-2

6-Pablo Carreno (Spain) beat Stephane Robert (France) 6-3 7-6(2)
Fabio Fognini (Italy) beat 3-Philipp Kohlschreiber (Germany) 6-1 7-6(2)

6-Pablo Carreno (Spain) beat Alexander Bublik (Russia) 6-4 2-6 7-6(1)
Stephane Robert (France) beat Daniil Medvedev (Russia) 7-5 0-6 6-4
3-Philipp Kohlschreiber (Germany) beat Thomaz Bellucci (Brazil) 6-4 6-2
Fabio Fognini (Italy) beat 2-Albert Ramos (Spain) 6-2 6-2

Alexander Bublik (Russia) beat 1-Roberto Bautista (Spain) 6-2 7-5
6-Pablo Carreno (Spain) beat Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) 6-3 2-1 (Dzumhur retired)
Thomaz Bellucci (Brazil) beat 8-Andrey Kuznetsov (Russia) 6-3 3-6 6-3
3-Philipp Kohlschreiber (Germany) beat Dusan Lajovic (Serbia) 7-5 3-6 6-3
Daniil Medvedev (Russia) beat 4-Viktor Troicki (Serbia) 3-6 6-3 6-1
2-Albert Ramos (Spain) beat Evgeny Donskoy (Russia) 6-4 6-7(4) 6-4
Stephane Robert (France) beat Lukas Rosol (Czech Republic) 7-5 6-1
Fabio Fognini (Italy) beat 7-Paolo Lorenzi (Italy) 7-5 4-6 6-1

Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) beat Karen Khachanov (Russia) 3-6 7-6(5) 6-4
8-Andrey Kuznetsov (Russia) beat Guido Pella (Argentina) 6-3 5-7 6-2
Alexander Bublik (Russia) beat Konstantin Kravchuk (Russia) 1-6 6-3 6-3
6-Pablo Carreno (Spain) beat Jurgen Melzer (Austria) 3-6 6-3 7-6(2)
Evgeny Donskoy (Russia) beat Aslan Karatsev (Russia) 6-3 5-1 (Karatsev retired)
Dusan Lajovic (Serbia) beat Janko Tipsarevic (Serbia) 7-6(4) 6-4
Stephane Robert (France) beat Marcel Granollers (Spain) 5-2 (M. Granollers retired)
Daniil Medvedev (Russia) beat Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) 6-4 4-0 (Kukushkin retired)
7-Paolo Lorenzi (Italy) beat Federico Gaio (Italy) 6-4 6-4
Fabio Fognini (Italy) beat Ricardas Berankis (Lithuania) 6-1 6-2
Lukas Rosol (Czech Republic) beat Gerald Melzer (Austria) 7-5 6-2
Thomaz Bellucci (Brazil) beat Cem Ilkel (Turkey) 7-5 6-1