Azarenka se je rešila skozi šivankino uho; Hamptonova po Hercogovi odpisala še Jankovićevo

10.03.2012
INDIAN WELLS, ZDA - Na teniškam WTA turnirju serije Premier v Indian Wellsu, so dekleta začela z 2. krogom. Belorusinja Viktorija Azarenka se je proti Nemki Moni Barthel rešila šele v zaključku tajbrejka 3. niza medtem, ko je Američank Jamie Hampton poskrbela za izpad Jelene Janković.

Blizu, blizu prvemu porazu v sezoni je bila 1. nosilka in najboljša tenisačica sveta Viktorija Azarenka v uvodnem krogu teniškega turnirja v Indian Wellsu.

V kalifornijsko puščavo je prišla z rezultatom 17-0 v letu 2012, v to pa sta bili všteti tudi dve zmagi proti Nemki Moni Barthel. Tudi v ZDA je izgledalo, da bo Belorusinja zlahka rešila tekmo sebo v prid, saj je vodila 6-4, 5-1, vendar je Barthelova stopila na plin. Dobila je kar 10 iger od naslednjih 12. Prvo je pri 4-5 v drugem nizu rešila zaključno točko, v 3. nizu pa povedla kar 4-1. Poraz vodilne na WTA lestvici je bil blizu kot že dolgo ne. Mona je kar dvakrat servirala z zmago, pa ji ni uspelo, Azarenka pa je po treh urah 'nore' borbe le slavila po tesnem tajbrejku. Na koncu je Barthelova dobila celo eno točko več od Azarenke (127-126).

Drugo težko zmago si je priigrala Angelique Kerber. V drugem nizu je proti Sloane Stephens že zaostajala 2-6, 1-5, nato pa rešila nemogočo situacijo. Soočila se je z dvojno zaključno žogo Američanke, potem pa slavila 2-6, 7-5, 6-4.

Čehinja Petra Kvitova je imela lahko delo proti rojakinji Barbori Zahlavovo-Strycovi, brez težav pa je v 3. krog odšla tudi 5. nosilka Agnieszka Radwanska.

22-letna Jamie Hampton je po zmagi proti Poloni Hercog to nadgradila še z izločitvijo 12. nosilke Jelene Janković. Hamptonova je tako več kot upravičila posebno povabilo organizatorja. Ja, pospravila je nekdanjo številko ena in zmagovalko Indian Wellsa iz leta 2010. V 3. krog je Hamptonovi sledila tudi rojakinja Christina McHale (na sliki). S 6-3, 7-5 je bila boljša od Jelene Vesnine. Američanka je 32. nosilka in je prva domačinka v Indian Wellsu od leta 2008 (Lindsy Davenport), ki je nosilka. Naj dodamo, da sestri Williams bojkotirata turnir v Kaliforniji že celo desetletje.