Bedene pokoril tekmece v Orleansu in dvignil 15. lovoriko na challengerjih

30.09.2018
ORLEANS, FRANCIJA - Aljaž Bedene je zmagal na SATP challengerju v Orleansu. Za Ljubljančana je to 15. naslov na omenjenih turnirjih.

29-letni Aljaž Bedene je slavil na najmočnejšem challengerju, vrednem 127.000 evrov, ki ga je na trdi podlagi gostil Orleans. Po odpovedi 1. nosilca Tsongaja je bil Bedene prvi favorit turnirja in status je upravičil.

Ni bilo lahko, a uspelo mu je. 78. igralec sveta je v finalu po težkem boju premagal domačega povabljenca Antoina Hoanga (193. na ATP) ter mu preprečil prvenec. 22-letni Francoz je bil blizu uspehu, v tajbrejku 3. niza je imel celo žogo za zmago, ki pa mu jo je naš teniški as izničil. Po 2 urah in 34 minutah je bil rezultat 4-6, 6-1, 7-6(6). ČESTITKE ALJAŽ!

Uvodni niz je sicer pripadel Hoangu, nato pa je Aljaž vzel stvari v svoje roke in gladko izenačil na 1-1. V 3. nizu je šlo 'na nož'. Francoz je imel nekaj več priložnosti, Bedene pa je nalete zdržal in ga stinil v podaljšani igri. Zanj je to 15. turnirska zmaga na challengerjih, novih 125 točk pa mu prinaša tudi višjo uvrstitev na ATP lestvici. Poleg tega je prejel tudi denarno nagrado v višini 18,290 evrov.