Bedene v 2. krogu Wimbledona

02.07.2018
LONDON, V.B. - Najboljši slovenski teniški mož in edini v glavnem delu Wimbledona Aljaž Bedene je odlično začel z nastopi na sveti travi.

Aljaž Bedene (71. na ATP) je slavil v 1. krogu letošnjega Wimbledona, kar je dober znak, glede na to, da letos ni dobil tekme na travnati podlagi. Premagal je domačina Camerona Norrie-ja s 4-6 7-6(4), 7-6(4), 6-4.

Še lani je 28-letni Bedene igral pod britansko zastavo in na t.i. 'domačem' slamu prišel vse do 3. kroga, zato ima kar nekaj dela, da bo ubranil točke. Žreb mu je bil naklonjen in Ljubljančan je to izkoristil ter 22-letnega domačina po začetnih težavah vrhel iz žreba po malo manj kot treh urah boja.

Uvodni krog je vedno ežaven na turnirjih velike četverice, za nameček je toliko težji, če naletiš na domačega tekmovalca, ki je blizu tebe na lestvici. Aljaž se je odlično znašel in po zapravljenem uvodnem nizu vzpostavil ravnotežje, še več, tehtnico je nagnil na svojo stran. Prvo priložnost za poravnavo je imel še pred tajbrejkom 2. niza, a mu v 12. igri ni uspelo, v tretjem delu je na identičen način strl tekmeca (75. na ATP), v podaljšani igri, v četrtem pa z brejkom v 5. igri ušel in dokončal misijo uvodnega kroga na sveti travi. Bedene je v izenačenem dvoboju izstrelil 17 asov in prevladoval pri 'winnerjih', sedaj pa čaka na naslednjega nasprotnika, trenutno po prekinitvi bolje kaže Moldavcu Albotu.