Berrrer z brezhibno igro ustavil Kavčiča!

02.02.2011
Vodilni slovenki tenisač Blaž Kavčič (83. na ATP), se je na ATP turnirju serije 500 v Zagrebu ustavil v 2. krogu.

Najboljšega slovenskega teniškega igralca je v 2. krogu 450,000 evrov vrednega turnirja v hrvaški prestolnici ustavil 30-letni Nemec Michael Berrer s 6-4, 6-1.

Blaž in Michael sta se pomerila v 'prime time-ju' na osrednjem igrišču dvorane Dom Sportova, pred maloštevilnimi gledalci, ki so bili v veliki večini na strani slovenkega asa. Sam začetek dvoboja je postregel z izenačeno igro. Tekmeca sta držala svoj servis vse do 3-3, nato pa je trenutno 66. igralec sveta iz Stuttgarta, ki je tudi 8. nosilec, prišel do brejka. Ljubljančan mu ni ostal dolžan ter z ribrejkom poravnal izid, a v naslednji spet oddal igro. V drugo Nemec ni bil več tako radodaren ter je dobil prvi niz.

Drugi niz je bil enosmerna ulica. Ko je Berrrer s tretjim brejkom v dvoboju povedel 1-0, se je igra Blaža počasi razpadla. Pri zaostanku 1-4 je Blaž imel še zadnjo priložnost, da se približa nasprotniku, vendar mu ni uspelo priti do odvzema servisa. Berrer je igral agresivno in s slajzi na zadnjo črto potisnil Kavčiča v defenzivo, ključne točke pa odigral zelo dobro. Drugo zaključno žogo si je priigral po najdaljši točki v dvoboju ter slavil po 1 uri in 10 minutah. V celotnem obračunu je Berrer dobil 62 točk, Kavčič pa 47.

Blaž je na turnirju v Zagrebu zaslužil 32 točk (na lestvici jih bo pripisal 12, saj je lani igral v 2. krogu Johannesburga) ter prišel do 6.940 evrov.