Ivan Dodig preko rojaka Ljubičića v prvo ATP polfinale!

04.02.2011
Najbolj zanimiv dvoboj oz. hrvaški derbi četrtfinala na ATP turnirju serije 250, je šel v roke Ivanu Dodigu.

Hrvaški teniški igralec Ivan Dodig je bil pred dvema letoma na turnirju PBZ Zagreb Indoors največje presenečenje turnirja, saj se je preko kvalifikacij uvrstil v četrtfinale, zgodbo pa dopolnjuje v letošnjem letu, ko je danes s 6-4, 6-4 izločil rojaka Ivana Ljubičića ter prišel do prvega polfinala v karieri.

Trenutno 84. igralec sveta Ivan Dodig, je v dvoboju zadel 8 asov in ubranil vse štiri priložnosti za brejk Ljubičiću ter zmagovalca zagrebškega turnirja izločil po 1 uri in 49 minutah igre. Dodig na letošnji izvedbi turnirja v Domu Sportova sploh še ni izgubil niza, na OP Avstralije pa je edini sploh odvzel niz aktualnemu zmagovalcu Novaku Đokoviću.

26-letni Dodig je tako še edini domači predstavnik, ki je še ostal na turnirju, saj je danes pomahal v slovo tudi 1. nosilec in branilec naslova Marin Čilić. Međugorca, ki je v Zagrebu zmagal v letih 2009 in 2010, je v četrtfinalu pospravil petopostavljeni Florian Mayer z rezultatom 6-3, 6-4. Čilić z izpadom samo še potrjuje, da je letos v veliko slabši formi kot lansko leto, ko je igral v polfinalu Malbourna in osvojil tudi Zagreb.

Nemec Michael Berrer, ki je v 2. krogu s turnirja izločil Blaža Kavčiča, je v polfinale prispel predčasno. Francoz Richard Gasquet mu je predal dvoboj že v prvem nizu pri zaostanku 2-5. Četrti polfinalist je Španec Guilermo Garcia-Lopez, ki je bil s 6-2, 7-6 boljši od Američana A. Bogomolova Jr.