Bitka za prvo mesto se približuje vrelišču

31.10.2016
DUNAJ, AVSTRIJA - Drugi igralec sveta Andy Murray je v finalu turnirja serije 500 na Dunaju premagal Jo-Wilfrieda Tsongaja in se na lestvici ATP še približal Novaku Đokoviću.

Britanski teniški as je v finalu zadnjega letošnjega turnirja serije 500 nadaljeval zmagoviti niz in in se po Pekingu in Šanghaju veselil tretje zaporedne lovorike! Drugi igralec sveta je s 6:3, 7:6(6) premagal Jo-Wilfrieda Tsongaja in napovedal ogorčen boj za prvo mesto na lestvici ATP, o katerem bodo odločali rezultati na dveh preostalih turnirjih sezone 2016 v Parizu (Masters 1000) in Londonu (World Tour Finals).

Murray se je na Dunaju veselil sedme lovorike v sezoni (7-4), kar je najboljši izkupiček v njegovi karieri. S tem se je na lestvici Race to Londob Đokoviću približal na 415 točk zaostanka, kar pomeni, da bi lahko že v Parizu izpolnil življenski cilj in se zavihtel na teniški prestol. Toda aktualni prvi igralec sveta ima usodo v svojih rokah. Če se bo v francoski prestolnici uvrstil v finale, bo ne glede na Murrayjev rezultat ostal številka ena svetovnega tenisa.

Murray je na drugem mestu, katerega je prvič zasedel 17. avgusta 2009, preživel 76 tednov. Če bo 29-letniku uspelo razstoličiti Srba, bo postal najstarejši debitant na prvem mestu po Johnu Necombu, ki je bil 3. junija 1974 star natanko 30 let.

15. zaporedna zmaga in 42. lovorika

Britanec je dobil 14. od 16. obračunov s Tsongajem in se po številu lovorik v letu 2016 izenačil z Đokovićem. ''Mislim, da sem igral najboljši tenis na tem turnirju,'' je povedal Murray.

Tsonga je v prvem nizu poskušal s prihodi na mrežo, vendar ga je Murray z nekaj dobrimi passingi hitro potisnil nazaj za osnovno črto. Prvi nosilec turnirja je dominiral v izmenjavah, ki so se prevečkrat končale z napako Francoza. Ta je finale končal z 29 winnerji in kar 41 neizsiljenimi napakami.

Tsonga je bil v drugem nizu nevarnejši kot v prvem in dvoboj popeljal v podaljšano igro, v kateri pa je bil Murray premočan in na drugo zaključno žogo dvoboj odločil v svojo korist.

Britanec je dobil že 15 zaporednih obračunov in se veselil 42. turnirske lovorike (42-21), 12. na notranjih igriščih (12-3) in 30. na trdi podlagi (30-18).

Tsonga je ostal pri 12. lovorikah (12-10) in eni na turnirjih serije 500 (1-1). Vseh 12 turnirskih zmag je dosegel na trdi podlagi. ''Zadovoljen sem s tem tednom. Igral sem dober tenis. Boril sem se do konca,'' je povedal 31-letnik.