Blaž Kavčič se je z lahkoto prebil v finalni del kvalifikacij na ATP250 turnirju v Carigradu!

26.04.2015
Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je prišel do druge zmage v kvalifikacijah ATP250 turnirja v Turčiji!

CARIGRAD, TURČIJA - 28-letni Blaž Kavčič (76. na ATP) je v 2. krogu kvalifikacij ATP250 turnirja v Turčiji igral proti 20-letnemu domačinu povabljencu Efeju Yurtacanu (1329.). Slovenec ima status 1. nosilca in to je tudi upravičil z gladko zmago s 6:0, 6:1 v nizih. Nasprotniku je dopustil le častno igro!

Blaž je potreboval 30 minut za zmago v 1. nizu. Že od začetka je močno pritisnil na servis mladega Turka, ki se v takšni igri ni znašel in je za uvod dobil teniško "kravato". Turek je zapretil na začetku 2. niza, ko si je priigral 2 brejk priložnosti, a jih ni izkoristil. Kavčič je povedel s 3:0, nato je Efe osvojil svojo prvo in tudi edino igro v dvoboju. Blaž je dobil še naslednje 3 igre in dvoboj zaključil po 57 minutah igre. Za nastop v glavnem delu potrebuje še eno zmago!

Zmaga je Kavčiču prinesla najmanj 6 ATP točk in 730€!