Blaž Kavčič, Katarina Srebotnik in Andreja Klepač končali z nastopi na OI v Londonu!

31.07.2012
Slovenija je na teniškem turnirju na OI v Londonu ostala brez predstavnikov!

OI, LONDON, V.B. - Na olimpijskem turnirju v Londonu je najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič v 2. krogu izgubil proti favoriziranemu Špancu, 5. igralcu sveta Davidu Ferrerju s 6:2,6:2 v nizih. Blažu se je včeraj izpolnila žejla, da bi prvič zaigral v Wimbledonu, danes pa je vreme poskrbelo, da je celo nastopil na osrednjem igrišču Wimbledona pod zaprto streho.

Blaž je nekako v zanosu začel 1. niz in bil enakovreden do izida 2:2. Nato je Španec prestavil v višjo prestavo in z 2 brejkoma dobil naslednje 4 igre. Druga igra 2. niza na Blažev servis je trajala skoraj 20 minut in Slovenec je izenačil na 1. Blaž nikakor ni mogel zlomiti Špancev servis, sam pa je do konca ponovno izgubil 2 in zgodba je bila končana. Kavčič je na trenutke pokazal zelo dobro igro, a Španec je pokazal zakaj je v vrhu svetovnega tenisa!

Blaž Kavčič je za nastop v 2. krogu olimpijskega turnirja prejel 35 ATP točk!

V osmini finala igre dvojic sta se poslovili tudi Andreja Klepač in Katarina Srebotnik. Za nasprotnici sta imeli letos najboljšo dvojico Italijanki Saro Errani in Roberto Vinci, ki sta zmagali na Roland Garrosu. Naši igralki sta se dobro upirali in nista bili daleč od presenečenja. 1. niz sta dobili Italijanki 2. niz naši. V 3. nizu sta Italijanki povedli s 4:0, a je dvoboj prekinil dež. Slovenki sta po zaostanku z 1:5 zaigrali kot prerojeni in znižali na 4:5, za kaj več pa je zmanjkalo moči in znanja. Na koncu je bilo 7.5,4:4,6:4 za Italijanki.

Vodja ekipe Mima Jaušovec je po dvoboju dejala :

“Dvoboj je bil izenačen, žal pa Italijanki nista delali napak. Večino točk na mreži sta dobili, zato je bilo treba garati za vsako točko posebej. Škoda, ker je priložnost za zmago obstajala,”

foto : images.google, blazkavcic.com, gettyimages