Blaž Kavčič premagal Alberta Ramosa in se uvrstil v glavni del Sydneyja!

06.01.2014
Od danes ponovno najvišje uvrščeni Slovenec na ATP lestvici Blaž Kavčič, je v Sydneyju vnovčil dobro igro in se uvrstil v glavni del ATP250 turnirja!

SYDNEY, AVSTRALIJA - 26-letni Blaž Kavčič (104. na ATP) je uspešno prešel kvalifikacije na ATP250 turnirju v daljni Avstraliji. V zadnjem krogu mu je nasproti stal 5. nosilec, 25-letni Španec Albert Ramos (83.), ki pa na koncu ni bil kos Slovencu.. Blaž je po 2 urah in 15 minutah borbe slavil s 4:6, 6:4, 6:2 v nizih! Čestitke!!!

Tokrat Kavčič ni bil tako dober pri servisu kot v prejšnjih 2 krogih, a je bilo vseeno dovolj za zmago. V 1. nizu je bil v tem elementu boljši Španec, ki Slovencu ni ponudil brejk priložnosti, sam pa je izkoristil 1 od 2. 2. niz je bil precej izenačen, a je bil Blaž tisti, ki mu je uspel brejk več (2/3:1/4) in izid je bil poravnan v nizih. V 3. odločilnem nizu pa je Slovenec popravil izkoristek 1. in 2. servisa ter z dvema brejkoma in pritiskom na 2. servis nasprotnika uresničil svoj prvi cilj!

V glavnem delu mu je žreb namenil izkušenega 32-letnega Finca Jarkka Nieminena (39.) s katerim je Blaž izgubil edini medsebojni dvoboj (Ljubljana, pokal Davis 2011)!

Z nastopom v glavnem delu si je Blaž Kavčič priigral najmanj 12 ATP točk in 4,655$!

"Uspelo mi je priti v glavni del. Zelo sem zadovoljen s svojo igro in se že veselim jutrišnjega dvoboja z Jarkkom," je na Twitter zapisal Blaž Kavčič!