Blaž Kavčič premagal favoriziranega Romuna in prišel v klub milijonarjev!

16.07.2013
Blaž je izvrstno začel z nastopi na močnem turnirju v Hamburgu. V prvem krogu je v treh nizih z 4-6, 6-4 in 6-1 odpravil Romuna Viktorja Hanescuja! V drugem krogu čaka Blaža izjemno težko delo, saj se bo pomeril z drugim nosilcem domačinom Tommyem Haasom.

31-letni Viktor Hanescu je šel v tekmo v vlogi favorita, saj Romun v zadnjem času igra v zelo dobri formi, kar je dokazal tudi prejšni teden v Stuttgartu, kjer je izgubil šele v polfinalu proti domačinu Kohlschreiberju. Kavčič je sicer v zadnjem času spet dvignil svojo pripravljenost, po tem ko je v celotnih kvalifikacijah za Hamburg oddal vsega štiri igre.

Slabši začetek Kavčiča

Blaž je prvi niz sicer začel nekoliko slabše. Že v prvi igri si je Romun priigral priložnost za odvzem servisa, a je Kavčič svoj začetni udarec še uspel zadržati. Že v tretji igri pa si je Hanescu ponovno priigral priložnost za brejk, tokrat Blaž ni zdržal in Hanescu je povedel z 2-1. Ljubljančan si do konca niza ni uspel priigrati niti ene priložnosti za odvzem servisa nasprotniku, tako da je Hanescu prvi niz dobil z rezultatom 6-4.

Kaljut se očitno vrača v staro formo!

V drugem nizu je Romun že v prvi igri odvzel servis našemu predstavniku, a se je Blaž hitro pobral, že v naslednji igri vrnil z ribrejkom in izid poravnal na 1-1. Igralca sta nato do desete igre drugega niza zadržala svoje začetne udarce, v deseti igri pa je Kavčič hitro povedel z 40-0 in izkoristil tretjo set žogico za osvojitev niza in izenačenje na 1-1 v nizh.

V tretjem nizu je Blaž, ki se očitno vrača v staro formo, še stopnjeval svoj ritem, hitro je dvakrat odvzel servis nasprotniku in povedel s 5-1. Hanescu se je sicer še poizkušal vrniti, si še priigral dve brejk žogice na Kavčičev servis, a Blaž je bil danes premočan, tako da je tekmo suvereno zaklučil s 6-1 in se zasluženo uvrstil v drugi krog tekmovanja!

Dvoboj je trajal 2 uri  in 1 minuto. Z vstopom v najmanj 2. krog ATP500 turnirja je Črnučan že dobil 30 točk (20+10) in 6,600 evrov in s tem presegel mejo 1 milijon USD samo s turnirskimi nagradami v svoji karieri (bruto).