Blaž Kavčič presenetil Mariusa Copila za četrtfinale Carigrada!

12.09.2019
Slovenski tenisač je pripravil prijetno presenečenje z zmago nad favoritom!

CARIGRAD, TURČIJA - 32-letni Blaž Kavčič (226. na ATP) se je v 3. krogu ATP Challengerja v Carigradu pomeril s 3. nosilcem, 28-letnim Romunom Mariusom Copilom (93. na ATP) in ga izločil s 6-3, 7-5 v nizih. S to zmago je Slovenec povedel v medsebojnih dvobojih z 2:1. ČESTITKE!!!

Romun je blestel lani na ATP500 turnirju v Baslu, kjer se je iz kvalifikacij prebil vse do finala in v 1. nizu celo "držal za jajca" legendarnega Švicarja Rogerja Federerja. Na poti do finala je izločil. 5. in 6. igralca sveta Alexandra Zvereva ter Marina Čiliča. Letos je izkoristil priložnost in nastopal na večjih turnirjih kar mu je prineslo nekaj denarja, a točkovna bera je bila slaba zato se bori za obstanek med top100 ob koncu leta!

Kavčič je v 1. nizu uspešno držal svoj servis, nasprotnik je imel le eno brejk priložnost. Na drugi strani si je sam priigral 3 in od tega dve izkoristil za vodstvo v nizih. V 2. nizu je nadaljeval v enakem slogu tokrat je Copil ostal brez brejk priložnosti, Blaž je izkoristil eno od dveh ter se po uri in 19 minutah igre uvrstil v četrtfinale. Tam ga sedaj čaka 19-letni Španec Nicola Kuhn (191. na ATP), ki je v vzponu na ATP lestvici. Med seboj bosta igrala prvič. Blaž brani lepo število točk za lansko zmago v Šanghaju (80) na ATP Challengerju zato potrebuje dober rezultat na tem turnirju!

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 17 ATP točk in 2.190$ denarne nagrade!