Odličen začetek Blaža Kavčiča na ATP-ju v Bastadu!

09.07.2013
BASTAD, ŠVEDSKA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je odlično začel z nastopi na ATP250 teniškem turnirju v Bastadu!

26-letni Blaž Kavčič, osmoljenec portoroškega Challengerja, ko ga je po gladkem vodstvu v 1. krogu ustavila poškodba, je v švedskem Bastadu prikazal dober nivo tenisa na pesku .Kljub nekaterim malo slabšim rezultatom v zadnjem času, ki so ga pahnili na 133. mesto ATP lestvice,  je odločen, da se vrne nazaj med TOP100.

Na 433,000 USD vrednem ATP turnirju v Bastadu je neposredno zaigral v glavnem delu in v 1. krogu naletel na  mesto višje uvrščenega Romuna, s katerim se do sedaj še ni pomeril. Nič hudega, Črnučan je gladko dobil obračun  z 22-letnim Mariusom Copilom in po malo bolj tesnem prvem nizu, v drugem pri rezultatu 1-1 nanizal 5 iger zapored za  lepo zmago 6-4, 6-1 in preboj v 2. krog. Bravo Blaž!

1 uro in 20 minut je trajal dvoboj na igrišču številka 2 v Bastadu. V uvodnem nizu je Blažu uspel en brejk, ki ga je pretvoril v dobljeni set, v drugem pa strl mlajšega tekmeca. S tremi brejki je suvereno 'maširal' do 2. kroga in dvoboja z Argentincem Carlosom  Berlocqom. V drugem delu je bil 100% pri točkah na 1. servis ne glede na to, da je imel slab zadetek le teh (38%), priigral si je 9 brejk priložnosti in 3 izkoristil. Na koncu je bilo razmerje točk 61:48.

30-letni Berlocq je peščeni specialist, trenutno 74. igralec sveta, v uvodnem krogu pa je izločil rojaka Horacia Zeballosa, ki je letos februarja v finalu Vina Del Mara presenetil slovitega peščenega kralja Rafo Nadala. Čeprav je kavčič izgubil zadnje tri medesbojne tekme z Berlocqom (Umag 2011 in  rimski masters 2012 in  2013)  pozna pot do zmage. Južnoameričana je izločil v polfinalu reškega Challengerja leta 2010. Zmaga nad Berlocqom mu prinaša četrtfinale in ponovitev rezultata izpred dveh let v Bastadu, ko je moral priznati premoč šele Berdychu.

Naj dodamo še, da se je včeraj senzacionalnemu porazu izognil 5. nosilec Grigor Dimitrov. Domačina Eliasa Ymerja je uspel streti šele po 3. nizu (5-7, 6-2, 6-4). Ymer ima komaj 17 let in je na 1,032. mestu ATP lestvice. Slovo je vzel Ukrajinec Sergej Stahovski. Po največjem presenečenju in  zmagi v 2. krogu nad Rogerjem Federerjem na  Wimbledonu, je očitno pozabil, da se je treba vsak dvoboj potrjevati. Na Švedskem mu je mero vzel Jan-Lennard Struff, Nemec, ki je bil na sveti travi usoden za Kavčiča.