Blaž Rola nadigral še Safwata za polfinale Bratislave!

21.06.2019
Slovenski tenisač niza zmage v glavnem mestu Slovaške!

BRATISLAVA, SLOVAŠKA - 28-letni Blaž Rola (174. na ATP) se v zadnjem času nekako bolje znajde na rdečem pesku in tako kot je v kvalifikacijah Roland Garrosa dosegel tri zaporedne zmage, je sedaj pri treh na ATP Challengerju v Bratislavi. V četrtfinalu je po dveh nizih s 7-6(2), 6-4 premagal 13. nosilca, vrstnika iz Egipta Mohameda Safwata (243. na ATP). V medsebojnih dvobojih je izenačil na 1:1!

V 1. nizu sta odigrala kvaliteten tenis, vsak sta po enkrat prišla do brejka in zmagovalec niza se je iskal v podaljšani igri. Tu je pobudo prevzel Blaž, ki je nasprotniku prepustil le 2 točki. V 2. nizu je nivo igre močno padel, Egipčan je imel kar 9 priložnosti za brejk, Slovenec 4 od tega je tri realiziral, Mohamed le dve in po slabih 2 urah borbe se je Rola veselil pomembne zmage. V polfinalu ga čaka 7. nosilec, 30-letni Madžar Attila Balazs (221. na ATP). Edina medsebojna dvoboja sta odigrala lani na pesku v Italiji in oba je gladko dobil Madžar.

Blaž Rola si je priigral najmanj 33 ATP točk in 3,250€ denarne nagrade!