Rola še tretjič izgubil z Madžarom in izpadel v polfinalu

22.06.2019
BRATISLAVA, SLOVAŠKA - Blaž Rola nikakor ne najde poti do zmage nad Madžarom Attilo Balazsem.

Osemindvajsetletni Blaž Rola se je na ATP Challengerju v slovaški prestolnici ustavil v polfinalu. Premagal ga je Madžar Attila Balazs, ki mu je vzel dva skalpa že lani na turneji po Italiji.

30-letni Balazs je še vedno nerešljiva uganka za Ptujčana, 174. igralca sveta. Čeprav Madžar letos ne igra tako dobro kot lani, pa je bil še vedno boljši in slavil s 6-2, 3-6 in 6-3 ter preprečil finale Blažu na malo manj kot 70,000 evrov vrednem Challengerju v Bratislavi.

Vse tri obračune sta odigrala na pesku, danes pa je sedmopostavljeni, 221. igralec sveta, zmagal po 1 uri in 48 minutah. V 1. nizu 6. nosilec Rola ni imel veliko možnosti. Balazs mu je dvakrat vzel servisno igro, ob odličnem serviranju pa je naš tenisač ostal brez brejk žoge. Nasprotje je bil 2. niz. Ena izkoriščena žogica za brejk od petih je bila dovolj za Rolo, a je izenačil v nizih, a kaj, ko je bil tekmec v tretjem delu spet suveren na začetnem udarcu. Roli ni uspelo ogroziti servisa in sanj o drugem letošnjem  finalnem nastopu je bilo konec.

Polfinale v Bratislavi je Blažu prineslo 33 točk ter 3,250 evrov denarne nagrade.