Blaž Rola odphnil Torebka za četrtfinale challengerja v Panami

04.04.2018
PANAMA CITY, PANAMA - Blaž Rola je našel ritem zmag, saj z odličnimi predstavami nadaljuje tudi na challengerju v Panami.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola (193. na ATP) je v 2. krogu ATP challengerja v Panami zlahka opravil z Nemcem Petrom Torebkom in zmagal s 6-3, 6-2.

74 minut je potreboval 27-letni Ptujčan, da se je prebil iz 2. kroga v četrtfinale peščenega turnirja Visit Panama Tennis Cup, ki ima nagradni sklad 50,000 ameriških zelencev. Pod težo njegove dobre igre je padel kvalifikant Torebko, sicer 496. igralec sveta. 30-letni Nemec, ki v karieri ni nikdar prišel všje od 182. mesta, ni imel nobenih možnosti. Rola si je priigral kar 15 brejk žogic, izkoristil je 4, sam pa izgubil eno servisno igro, ko je Torebko svojo edino priložnost vnovčil v 2. nizu.

Blaž je bil agresivem na servisu tekmeca, dopustil mu je 61% uspešnost na prvem začetnem udarcu in  pičlo 27% na drugem. Na koncu je naš teniški as osvojil 20 točk več od tekmeca in si zagotovil najmanj 15 novih točk ter 1,460 USD.

V četrtfinalu bo njegov nasprotnik 3. nosilec, spet nemški tenisač, 26-letni Yannick Hanfmann, ki je na 121. mestu ATP lestvice. Gre za relativno neznanega tenisača, ki ni še bil v TOP100, zato bi Blaž s suvereno predstavo lahko vpisal polfinale in se poskušal dokopati tudi do naslova.