Blaž Rola v Panami izpustil skalp TOP100 igralca sveta in polfinale

07.04.2017
PANAMA CITY, PANAMA - Tretji slovenski teniški igralec Blaž Rola je bil blizu presenečenju in lepi zmagi v četrtfinalu ATP Challengerja v Panami, vendar je ostal praznih rok po treh nizih.

Šestindvajsetletni Blaž Rola (282. na ATP) je v četrtfinalu Challengerja v Panami z nagradnim skladom 50,000 USD igral s favoriziranim Rogeriom Dutro Silvo in bil na dobri poti, da se prebije med štiri najboljše. Dobil je uvodni niz, se držal do 4-4 v drugem, nato pa na koncu izgubil s 5-7, 6-4, 6-4 po 2 urah in pol boja na pesku.

Rola in Dutra Silva, ki je na 83. mestu ATP lestvice, sta prikazala dobro igro na pesku, z malo brejki, Južnoameričan pa je samozavestno končal obračun in preobrnil izid. Ptujčan je izkoristil edino brejk priložnost ob koncu uvodnega niza, držal stik vse do 4-4, nato pa v 9. igri 2. niza izgubil začetni udarec. Tehtnica se je prevesila na stran 33-letnega Brazilca. Prednost je v naslednji igri pretvoril v niz, izsilil odločilni 'set', v katerem je bil nekoliko boljši in izkoristil eno brejk žogo od devetih.

Blažu je padel tempo v zadnjem nizu. V prvih dveh je izjemno igral na servisnih igrah, le ena, tista deveta v 2. nizu ga je spravila v težave, na koncu pa se je izkazalo, da je bila pravzaprav odločilna za izhod tekme četrtfinala. Dutra Silva je tako prekinil niz dveh zaporednih porazov z Rolo in medsebojno razmerje obrnil v svoj prid, na 3-2.

Blaž je v Panami osvojil 15 točk in 1,460 ameriških dolarjev.