Blaž Rola preko kvalifikanta v 2. krog Challengerja v Fürthu!

03.06.2014
FÜRTH, NEMČIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspešno preskočil 1. krog na 35,000 USD vrednem ATP Challengerju v Nemčiji.

Potem, ko mu je za las spodrsnilo v kvalifikacijah peščenega Grand Slama v Parizu, se je prvi slovenski teniški lopar Blaž Rola prijavil na Challenger v Fürthu, kjer je 1. nosilec.

V 1. krogu je 23-letnega Ptujčana, trenutno edinega Slovenca v TOP100 (97.) čakal kvalifikant, ki je že dodobra spoznal peščeno podlago, za nameček pa je še domačin. Ja, Peter Torebko se je izkazal za neugodnega nasprotnika, a Blaž je uveljavil vlogo favorita in slavil s 6-4, 6-4.

1 uro in 36 minut je potreboval Rola, da je strl 26-letnega Nemca, ta teden 424. na ATP lestvici. Uvodni niz je dobil po dokaj hitrem brejku in ga zadržal do konca, vmes pa je zapravil še nekaj žogic za višje vodstvo. V nadaljevanju je spet prvi povedel slovenski teniški as, a se je žilavi Torebko vrnil z ribrejkom, odločilna igra pa je bila deveta, v kateri je Roli še enkrat uspelo vzeti servisno igro. Ko je stal na črti za servis in zmago, je ubranil še žogico za 'rešitev' nasprotnika in nekaj deset sekund kasneje zmagal.

Blaž je bil predvsem boljši pri izkoristku drugega servisa, soočil pa se je s šestimi asi Nemca. Od 14 žog za brejk je izkoristil 3, nasprotnik pa 1 od 5. V 2. krogu se bo pomeril z zelo neugodnim Špancem, 24-letnim Inigom Cervantesom (521. na ATP), s katerim je imel težek obračun že pred kratkim v kvalifikacijah Roland Garrosa, a je na koncu zmagal. Do sedaj je dobil vse tri medsebojne tekme.