Blaž Rola po krčevitem boju šokiral 30. igralca sveta v Riu (1,5 milijona USD)

17.02.2015
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je na izjemen in nepoputljiv način dobil obračun 1. kroga na ATP500 turnirju v Riu De Janeiru.

Prvo slovensko teniško ime na ATP lestvici Blaž Rola (92. na ATP) se je krčevito boril za obstanek v dvoboju s 30. tenisačem sveta Leonardom Mayerjem, na koncu pa dosegel veliko zmago. Argentinca je na močnem, kar 1,5 milijona ameriških dolarjev vrednem turnirju serije 500 slavil s 4-6, 7-6(3) in 4-1 (predaja).

Edini Slovenec v TOP100 je imel ogromno težav v prvih dveh nizih, saj je bil Južnoameričan vseskozi v prednosti, a nepopustljivost mu je tokrat prinesla res lepo zmago in 2. krog na pesku v Riu. Mayer je samo v 2. nizu zapravil 9 brejk priložnosti, medtem, ko je Blaž izsilil 3. niz brez žogice za odvzem servisa, nato pa v odločilnem delu deklasiral šokiranega tekmeca.

Rola odličen pri branjenju brejk žogic

Skoraj 2 uri je bil na brazilskem pesku nekoliko boljši 27-letni Argentinec, doma iz Corrientesa, a se Blaž ni dal. Uvodni niz je Mayer rešil potem, ko je že v uvodni igri prišel do brejka. Izkoristil je začetno nepripravljenost Blaža, prednost pa je z dobrim serviranjem ohranil do konca.

Tudi v nadaljevanju je bil agresivnejši in boljši. Samo v drugem delu je imel na loparju 9 žogic za odvzem začetnega udarca, pa naletel na ptujski zid. Južnoameričan je zlahka osvajal igre, ko je stal na servisni črti, deloval je suvereno, vse do 3-3 v podaljšani igri. Zgodba se je za Argentinca končala. Rola je nanizal 4 točke zapored in izsilil 3. niz, s tem pa dobil samozavest. V nasprotju z njim je bil Mayer verjetno v šoku.

24-letni Blaž je takoj prišel do brejka, vajo ponovil še v 5. igri, pri vodstvu 4-1 pa je Leonardo Mayer predal zaradi dehridacije. V Riu je vroče in vlažno, pogoji niso ravno pisani na kožo, zato je zmaga Blaža po tako težkem obračunu toliko več vredna.

Prva dva niza 2 uri, tretji 25 minut

Dvoboj je trajal 2 uri in 20 minut, od tega prva dva niza skoraj 2 uri. Mayer je bil izjemen na svojem servisu, Blažu praktično ni pustil niti drobtinice, pa je zapustil teren poražen, saj je v 3. nizu Slovenec dominiral.

Po seriji petih porazov je Ptujčan spet zmagal: Ja, današnji uspeh je zelo pomemben za nadaljevanje sezone, ki se ni začela po njegovih načrtih.

V 2. krogu bi spet imel test, saj gre za močan turnir, kjer ni lahkih nasprotnikov. Pomeril se bo z Joaom Souzo, domačinom, ki je prejšnji teden na ATP turnirju v Sao Paulu klonil po velikem boju v polfinalu. 26-letni Brazilec je 88. na ATP lestvici, po statistiki sodeč, pa je stalna stranka Ptujčana. Blaž je namreč dobil vse tri dosedanje medsebojne tekme, četrtfinale na Challengerju v Sao Paulu 2013 in lani polfinale poznanskega Challengerja, prav tako je bil lani boljši na zaključnem Challengerju, spet v Sao Paulu.