Rola po 3 urah dramatičnega boja klonil v osmini finala Ria

19.02.2015
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je v 2. krogu 1,6 milijona USD vrednega turnirja serije ATP500 izgubil po maratonskem obračunu z domačinom Feijãom.

24-letni Blaž Rola (92. na ATP) je bil blizu največjemu uspehu v karieri, četrtfinalu ATP500 teniškega turnirja v Riu De Janeiru, a so ga pokopale napake v ključnih trenutkih, še posebej dvojne napake.

Rola se je v osmini finala peščenega turnirja v Riu meril z meščanom Joaom Souzo (88. na ATP), katerega je premagal v vseh treh prejšnjih medsebojnih dvobojih, tokrat pa je po dramatičnem boju klonil po 3 urah in 2 minutah s 6-4, 6-7(9) in 6-4

Večerni obračun je postregel z vzponi in padci, veliko bitko, ki jo je na koncu dobil 26-letni Južnoameričan. Slednji je dobro formo nakazal že prejšnji teden v Sao Paulu, ko je prispel do polfinala, danes pa ni ponovil napake (izgubil je z Vannijem v končnici 3. niza), čeprav se je v odločilnem setu znašel v zaostanku brejka. Kljub porazu je Blaž prikazal dobro igro in lahko optimistično zre v nadaljevanje sezone.

Souza je začel obračun na centralnem terenu s šestimi zaporednimi točkami in takojšnjim brejkom, teh šest točk pa ju je ločilo tudi ob koncu niza. Brazilec je bil nekoliko boljši in je imel v nizu že dva brejka prednosti, Rola pa je rezultat na koncu nekoliko omilil. Nikakor ni bil brez priložnosti, a je bil domačin vedno na pravem mestu ob pravem času.

Joao Souza je v Riu prekinil niz treh zaporednih porazov z Blažem Rolo

V 2. nizu je Ptujčan povedel 4-2, pa prednost že v naslednji igri zapravil, nato pa se je začela drama. V 10. igri s je slovenski teniški as priigral vezani žogici za niz, nato pa še eno, vse tri je Feijao izničil ter odpeljal ta del igre v podaljšek, kjer je iz drame nastal triler. Blaž je imel na loparju še tri vezane 'set' žoge (6-3), tudi te je domačin ukrotil, nato pa je sam zapravil tri zaključne točke. V tretji je imel zmago na pladnju, pa je po šolsko zgrešil udarec pri mreži, darila pa Blaž ni izpustil iz rok. Sedmo žogo za niz je pretvoril v točko in osvojil 2. niz po več kot dveh urah igre.

Mrtvi tek se je nadaljeval v odločilnem delu. Vse do 7. igre sta oba držala servis trdno v svojih rokah. Zanesljivi Rola je z agresivno igro stiskal obroč, obresti pa pobral v omenjeni igri. Feijão, kot Souzo kličejo prijatelji, je bil v izgubljenem položaju.... Po izgubi servisa je Brazilec poskusil z zadnjo vrnitvijo, ko je imel tri vezane brejk žogice, potreboval pa je še četrto, da se je kot v 2. nizu priključil nazaj in imel v 10. igri spet zaključno žogico, izkoristil je drugo, peto v dvoboju in se veselil četrtfinala. Tokrat mu je Ptujčan poklonil zadnjo točko z dvojno napako, ki so bile danes 'rak' rana, vpisal jih je 11.

Rola je v Riu osvojil 45 točk in 18,000 USD.