Blaž Rola po podaljšani igri 3. niza izpadel iz ATP Challengerja v Ekvadorju!

02.11.2017
Slovenski tenisač Blaž Kavčič v zadnjem času kaže dobro igro na peščenih igriščih v latinski Ameriki, a kakšen večji preboj mu nikakor ne uspe!

GUAYAQUIL, EKVADOR - 27-letni Blaž Rola (218. na ATP) se je moral po odlični igri v 1. krogu, ko je odpravil 4. nosilca Italijana Marca Cecchinata, posloviti v 2. krogu ATP Challengerja v Ekvadorju.Tokrat mu je zmanjkalo tudi nekaj sreče, usoden zanj je bil domači povabljenec, 25-letni Roberto Quiroz (304. na ATP), ki je slavil s 6-2, 6-7(1), 7-6(7) v nizih. Že včeraj smo pred dvobojem opozarjali, da so domačini kljub slabši uvrstitvi na ATP lestvici lahko neugodni in to se je tudi potrdilo!

Blaž je že slabo začel dvoboj, čeprav smo pričakovali, da bo na krilih zmage iz 1. kroga takoj pokazal nasprotniku kdo je tu favorit. Zgodilo se je ravno obratno. Domači je "letel" po igrišču in 2 x odvzel servis Slovencu, sam ni ponudil priložnosti za brejk. V 2. nizu je bila igra izenačena, oba sta prišla do enega brejka, v podaljšani igri je slavil Rola. V 3. nizu je Slovenec pritisnil na nasprotnika si priigral 5 brejk priložnosti, a izkoristil le 1. Roberto je izkoristil svojo edino in zmagovalec se je odločal v podaljšani igri, kjer je Quiroz dočakal svoj trenutek in se veselil lepe zmage po 2 urah in pol borbe!

Blaž Rola je osvojil 6 ATP točk in 850$ denarne nagrade. Uteho bo iskal v igri dvojic, kjer ga čaka dvoboj četrtfinala!

Kraj: Guayaquil (EKV)
Datum: 30.10.2017 - 04.11.2017
Nagradni sklad: $50,000

wc- Roberto Quiroz (Ecuador) beat Blaz Rola (Slovenia)  6-2 6-7(1) 7-6(7)