Blaž Rola po treh nizih zmagal v uvodnem krogu challengerja v Amersfoortu

16.07.2019
AMERSFOORT, NIZOZEMSKA - Slovenski tenisač Blaž Rola je iz trave prešel nazaj na pesk in se udeležuje challenger turnirja na Nizozemskem.

28-letni Blaž Rola je kot 3. nosilec dobro začel z nastopi na turnirju serije challenger v pokrajini Utrecht na Nizozemskem.

V 2. krogu je Ptujčan, sicer 164. igralec sveta, po preobratu s 4-6, 6-3, 6-1 nadigral Čeha Adama Pavlašeka, nekdanjega fanta Petre Kvitove.

24-letni Pavlašek, 333. igralec sveta, je uvodni niz dobil v izenačenem boju, ko mu je uspel en brejk. Manjša razlika se je naredila le pri izkoristku drugega servisa, kjer je bil Čeh boljši. Prav to je Rola popravil v drugem delu in z dvema brejkoma tekmo pripeljal do odločilnega niza, v katerem je povsem dominiral. Začetni udarec je tekel kot namazan, s tremi odvzemi servisa pa je zlahka vpisal zmago po 1 uri in 39 minutah. Letos je Pavlašeka premagal tudi v 1. krogu kvalifikacij OP Avstralije.

Na 46,600 evrov vrednem dogodku je bil Blaž v 1. krogu prost, sedaj pa ga v tretjem krogu čaka dvoboj z 29-letnim Belorusom Vladimirjem Ignatikom, 263. na ATP lestvici. Do sedaj sta se pomeria dvakrat, rezultat pa je poravnan na 1:1. Leta 2014 je na challengerju v Trnavi slavil Rola, dve leti kasneje je zmagal Ignatik na challengerju v Pragi.