Blaž Rola poražen v četrtfinalu Challengerja v Trnavi!

19.09.2014
TRNAVA, SLOVAŠKA - Blaž Rola, najboljši slovenski tenisač na ATP lestvici, je izgubil v četrtfinalu ATP Challengerja v Trnavi.

Prvi slovenski teniški lopar Blaž Rola se iz 42,500 evrov vrednega turnirja serije Challenger v Trnavi poslavlja prehitro, vsaj po nosilcih sodeč. 23-letni Ptujčan je bil drugopostavljen, s tem pa eden resnejših kandidatov za končni naslov, a mu je mero pred polfinalom vzel Hrvat Antonio Veič z rezultatom 7-5, 6-3.

Rola, ki je na 85. mestu računalniške lestvice, je odlično začel obračun s 26-letnim Lošinjanom, ki je avgusta recimo igral finale Chalengerja v San Marinu, drugače pa nima dobrih rezultatov v letošnji sezoni. Povedel je 5-2 z brejkom, ko pa bi moral zaključiti niz se je ustavilo. Šele 224. igralec sveta je nanizal kar 5 iger zapored, nato pa še dve v drugem nizu, kar je bilo dovolj za uspeh proti Blažu, ki verjetno ne bo zadovoljen z današnjim dnem v Trnavi. Veiča je v drugem delu še ujel na 3-3, potem pa je nasprotnik s še dvema brejkoma tehtnico dokončno nagnil sebi v prid.

Obračun je trajal 1 uro in 44 minut, Hrvat pa je bil boljši tekmec in je na koncu osvojil tudi 10 točk več.

Četrtfinale Roli prinaša 17 točk in skromnih 1,245 evrov.