Z zmago v novo teniško sezono tudi Blaž Rola

05.01.2015
HAPPY VALLEY, AVSTRALIJA - Vodilni slovenski teniški igralec Blaž Rola je sezono 2015 začel na ATP Challengerju v Happy Valleyu, kjer je 1. nosilec.

24-letni Blaž Rola je prvi favorit 50,000 USD vrednega Challengerja v deželi 'down under'. Kot 1. nosilec je imel nekaj porodnih krčev, ko pa je steklo, je hitro premagal prvega nasprotnika.

V uvodnem krogu turnirja na trdi podlagi je trenutno 78. igralec sveta, doma iz Ptuja, s 4-6, 6-4 in 6-1 ugnal povabljenca Omarja Jasiko, ki ima komaj 17 let.

Rola je imel nekaj težav na začetku obračuna s 566. igralcem sveta. Avstralec mu je namreč odvzel uvodni niz, potem ko je izkoristil 1 žogico za brejk od 5, Blaž pa je zapravil dve. V nadaljevanju je Rola počasi prevzel vajeti igre, dobil je drugi niz z dvema odvzetima servisoma, v tretjem pa rutinirano strl tekmeca po 2 urah in 10 minutah. Končno število osvojenih točk je bilo 100:89.

V 2. krogu bo imel zahtevnega tekmeca, nekdanjega čudežnega dečka iz ZDA Ryana Harrisona. 22-letni Američan je šele 193. na ATP lestvici, a je bil leta 2012 že 43.