Blaž Rola strl Vladimirja Ignatika za četrtfinale Amersfoorta!

18.07.2019
Slovenski teniški igralec nadaljuje z zmagami na Nizozemskem!

AMERSFOORT, NIZOZEMSKA - 28-letni Blaž Rola (163. na ATP) je bil kot 3. nosilec ATP Challengerja v Amersfoortu (pesek) v 1. krogu prost nato pa je izločil dva nasprotnika in se uvrstil v četrtfinale. V 3. krogu je po izenačenih dveh nizih v tretjem zlomil odpor nasprotnika in mu za slovo podaril teniško "kravato". Na koncu je slavil s 6-4, 4-6, 6-0 v nizih!

Challenger v Amersfoortu se igra za denarni sklad 46,600 evrov, Rola pa je na lepi poti do odličnega rezultata.

Blaž je Vladimirja premagal drugič v treh medsebojnih tekmah. 29-letni Belorus je bil v 1. nizu na kolenih po dveh brejkih Ptujčana, nato pa je v drugem delu izkoristil svojo priložnost za odvzem servisa in popeljal dvoboj v 3. niz. Tu za 263. igralca sveta ni bilo pomoči, Rola mu je zavezal t.i. kravato, pustil ga je na ničli. V zadnjem delu je osvojil enkrat več točk in odšel v četrtfinale, kjer se bo pomeril z 22-letnim Zdenekom Kolarjem.Čeh je na 245.mestu ATP lestvice in Blaž bo papirnati favorit, kar bo moral potrditi na terenu. To bo lepa priložnost, da se maščuje za poraz v edini medsebojni tekmi, ki sta jo odigrala lani na challengerju v Poprad-Tatryu. Takrat je bil Rola v zelo slabi formi...