Blaž Rola v 3. krogu Charlottesvilla

30.10.2019
CHARLOTTESVILLE, ZDA - Drugi slovenski tenisač Blaž Rola je zmagal v uvodnem krogu na Challengerju v Charlottesvillu.

29-letni Blaž Rola je kot 140.igralec sveta 6. nosilec na Challengerju v Virginiji. V 1. krogu je bil prost, v drugem pa je meril moči s povabljenim domačinom Raymondom Sarmientom ter zmagal s 7-5, 6-2.

Rola je z dve leti mlajšim nasprotnikom, ki je šele 602. na ATP lestvici, bil bitko v1. nizu, rešil ga je šele proti koncu, ko mu je uspel drugi brejk. Boljši je bil na prvem servisu, kar mu je prineslo uspeh, nadaljevanje pa je bilo lažje. Zadržal je začetni udarec, vpisal še dva brejka ter odšel v 3. krog tekmovanja po 1 uri in 11 minutah igre. V 2. nizu je bil njegov prvi servis še boljši.

Tudi v 3. krogu bo velik papirnati favorit, saj se bo pomeril s 559. igralcem sveta, 21-letnim Italijanom Liamom Caruano.