Blaž Rola znova "povlekel kratko" proti Paulu Tommyju v Knoxvillu!

09.11.2019
Slovenski teniški igralec je obstal v četrtfinalu!

KNOXVILLE, ZDA - 32 letni Blaž Rola (139. na ATP) je v četrtfinalu ATP Challengerja v Knoxvillu igral proti 1. nosilcu, 22 letnemu Američanu Tommyju Paulu (90. na ATP). Pomerila sta se tretjič in znova je tesno slavil domačin, ki je v zadnjem času v odlični formi, osvojil je 2 ATP Challengerja. Na koncu je bilo 2:6, 6:1, 7:6(4) v nizih!

Slovenec je imel lepo priložnost za korak naprej od rezultatov na zadnjih turnirjih, a mu je na koncu zmanjkalo nekaj sreče in samozavesti. Blaž je dvoboj začel udarno in brez težav dobil uvodni niz. Sledil je preobrat in Tommy je še lažje prišel do izenačenja, oddal je le 1 igro. V 3. nizu se je bil ogorčen boj za zmago. Rola si je v 12. igri priigral zaključno žogico za zmago na servis Američana, a se je slednji rešil in vse se je dločalo v podaljšani igri. Tu je bil Paul uspešnejši in se veselil zmage po 2 urah igre.

Blaž Rola je osvojil 15 ATP točk in prejel 1.460$ denarne nagrade!