06.11.2014
KNOXVILLE, ZDA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Rola je hotel že končati sezono, a po uvrstitvi na zaključni turnir serije Challenger je še enkrat vpregel teniško opremo. Na prvem turnirju v Knoxvillu je izpadel v uvodnem krogu.

24-letni Blaž Rola (87. na ATP) se je udeležil ATP Challengerja v Knoxvillu, ki se igra na trdi podlagi, a mu je spodrsnilo v 1. krogu. Premagal ga je kvalifikant Tennys Sandgren s 7-6(4), 6-3.

Ptujčan je bil 4. nosilec 50,000 USD vrednega Challengerja, igral pa je prvič po več kot mesecu premora. Kvalifikanti so vedno neugodni nasprotniki in to se je pokazalo tudi v sredo zvečer. Slovenski teniški as je sicer dobro začel obračun, povedel 4-1 in imel tri žoge za niz v uvodnem delu, ki pa jih je leto mlajši Američan ubranil. Slednji je dobro serviral, vseeno pa je imel Rola veliko priložnosti tudi v nadaljevanju. V nasprotju s 330. igralcem sveta jih ni izkoristil, vseh sedem brejk žogic je ostalo neizkoriščenih. Sandgren se je veselil velike zmage po 1 uri in 35 minutah igre.

Poraz Blaža sicer ni tragičen, saj se pripravlja na zaključni Masters Challengerjev, toda ostal je brez točk, za uteho pa dobil 520 USD.